UWAGA!

Kabaret na cztery smyczki

Dla miłośników humoru inteligentnego opatrzonego muzyką klasyczną mamy dobrą wiadomość. 29 października w Teatrze Dramatycznym w Elblągu wystąpi kabaretowa Grupa MoCarta.

Grupa Mo Carta to kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespół założyło w 1995 r. czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Artur Renion. Początkowo współpracowali z telewizją Canal + prezentując krótkie żarty muzyczne. Zespół po raz pierwszy wystąpił przed publicznością na XIII Przeglądzie Kabaretów "PaKa 97". W maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. "Mozart wiecznie żywy". Od tej pory Grupa prowadzi aktywną działalność koncertową.
     Do października 2000 wiolonczelistą kwartetu był tragicznie zmarły Artur Renion. Od grudnia 2000 r. nowym członkiem Grupy jest Bolek Błaszczyk.
     Grupa Mo Carta to nie tylko kabaret muzyczny. Zespół występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową (współpracował m.in. z takimi artystami jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grupa pod Budą, Marian Opania, Włodzimierz Korcz, Artur Andrus, Czerwony Tulipan, Kayah, Piasek oraz mim Ireneusz Krosny).
     "Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą matkę muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi" - mówią o sobie członkowie kwartetu MoCarta.
     Grupa MoCarta wystąpi w Elblągu 29 października. Jedyny koncert da w Teatrze Dramatycznym. Początek o godz. 20.00.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama