UWAGA!

Kameraliści zagrali dla maluchów

 Elbląg, Kameraliści zagrali dla maluchów
fot. Anna Dembińska

Już po raz kolejny Elbląska Orkiestra Kameralna zaprosiła przedszkolaków na koncert, który zaznajomił maluchów z muzyką klasyczną. Atrakcją dzisiejszego (15 września) spotkania byli muzycy z zespołu Skuti Ensemble, którzy ubrani w historyczne stroje, dali popis gry na fletach. Zobacz zdjęcia.

Koncerty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej dla najmłodszych w ubiegłym sezonie artystycznym cieszyły się dużym powodzeniem. Nic więc dziwnego, że elbląscy kameraliści zdecydowali się kontynuować cykl „Muzyka dla ucha malucha” i ponownie zapraszają przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych w gościnne progi elbląskiej Szkoły Muzycznej.
       Celem cyklu jest przekazanie dzieciom wiedzy muzycznej, zachęcenie do własnych poszukiwań w obszarze tej dziedziny sztuki oraz pobudzenie ich kreatywności i wyobraźni muzycznej. - Program każdego z pięciu koncertów został przygotowany tak, aby dzieci otrzymały jak największą dawkę wiedzy w jak najprzyjemniejszej formie - zapewnia Elbląska Orkiestra Kameralna na swojej stronie internetowej.
       Dziś maluchy za sprawą elbląskich kameralistów i zespołu muzyki dawnej Skuti Ensemble przeniosły się w czasy, kiedy muzyka była wszechobecna na dworach i w pałacach dawnej Europy. Dzięki temu przedszkolaki mogły poznać rodzaje fletów (na których gra Skuti Ensemble) oraz skrzypiec, altówek, wiolonczeli i kontrabasów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych melomanów była możliwość występu na scenie u boku artystów oraz nauki tańców dawnych pod kierunkiem Celiny Pacanowskiej z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.
       Najważniejsza jednak była muzyka. Młoda publiczność mogła wysłuchać utworów Jeana-Baptiste'a Lully, Edvarda Griega czy polskiego wybitnego kompozytora epoki baroku Adama Jarzębskiego.Przedszkolaki siedziały „jak zaczarowane”, a aplauz, jaki zebrali artyści po swoich występach, najlepiej świadczy o tym, że muzyka dawna nie musi być niezrozumiała dla małych melomanów.
       Tegoroczna edycja „Muzyki dla ucha malucha” to pięć wydarzeń artystycznych, które będą grane dwa razy dziennie. Razem: 10 koncertów, które odbędą się od września do grudnia. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nich udział niemal trzy tysiące dzieci.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama