UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kameraliści zagrali dla maluchów

 
Elbląg, Kameraliści zagrali dla maluchów
fot. Anna Dembińska

Już po raz kolejny Elbląska Orkiestra Kameralna zaprosiła przedszkolaków na koncert, który zaznajomił maluchów z muzyką klasyczną. Atrakcją dzisiejszego (15 września) spotkania byli muzycy z zespołu Skuti Ensemble, którzy ubrani w historyczne stroje, dali popis gry na fletach. Zobacz zdjęcia.

Koncerty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej dla najmłodszych w ubiegłym sezonie artystycznym cieszyły się dużym powodzeniem. Nic więc dziwnego, że elbląscy kameraliści zdecydowali się kontynuować cykl „Muzyka dla ucha malucha” i ponownie zapraszają przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych w gościnne progi elbląskiej Szkoły Muzycznej.
       Celem cyklu jest przekazanie dzieciom wiedzy muzycznej, zachęcenie do własnych poszukiwań w obszarze tej dziedziny sztuki oraz pobudzenie ich kreatywności i wyobraźni muzycznej. - Program każdego z pięciu koncertów został przygotowany tak, aby dzieci otrzymały jak największą dawkę wiedzy w jak najprzyjemniejszej formie - zapewnia Elbląska Orkiestra Kameralna na swojej stronie internetowej.
       Dziś maluchy za sprawą elbląskich kameralistów i zespołu muzyki dawnej Skuti Ensemble przeniosły się w czasy, kiedy muzyka była wszechobecna na dworach i w pałacach dawnej Europy. Dzięki temu przedszkolaki mogły poznać rodzaje fletów (na których gra Skuti Ensemble) oraz skrzypiec, altówek, wiolonczeli i kontrabasów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych melomanów była możliwość występu na scenie u boku artystów oraz nauki tańców dawnych pod kierunkiem Celiny Pacanowskiej z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.
       Najważniejsza jednak była muzyka. Młoda publiczność mogła wysłuchać utworów Jeana-Baptiste'a Lully, Edvarda Griega czy polskiego wybitnego kompozytora epoki baroku Adama Jarzębskiego.Przedszkolaki siedziały „jak zaczarowane”, a aplauz, jaki zebrali artyści po swoich występach, najlepiej świadczy o tym, że muzyka dawna nie musi być niezrozumiała dla małych melomanów.
       Tegoroczna edycja „Muzyki dla ucha malucha” to pięć wydarzeń artystycznych, które będą grane dwa razy dziennie. Razem: 10 koncertów, które odbędą się od września do grudnia. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nich udział niemal trzy tysiące dzieci.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama