UWAGA!

Kameralnie w Katedrze

 
Elbląg, Kameralnie w Katedrze
fot. CSE Światowid

Około 200 osób wysłuchało wczoraj (31 lipca) w Katedrze św. Mikołaja koncertu europejskiej muzyki barokowej w wykonaniu zespołu Pro musica antiqua.

Na koncercie organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid wystąpił zespół Pro Musica Antiqua. To część szerszego projektu, realizowanego od 1992 roku. Letnie koncerty odbywają się co roku pod hasłem „Muzyka Europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur". Muzycy grają w zamkach, kościołach i innych zabytkowych obiektach całego regionu. 26 koncertów kameralnych zaplanowano w ramach tegorocznej edycji, dodatkowo program wzbogacony został o wykłady na temat architektury i sztuki - w całym regionie odbędzie się ich siedem.
       Na koncercie zagrali: Leszek Szarzyński na flecie, Jerzy Szafrański na oboju, Roman Kuźniak na fagocie, Katarzyna Kamińska na klawesynie, wystąpił również Józef Frakstein - baryton. Koncert poprowadził Leszek Szarzyński.
       Jerzy Szafrański okazał się multiinstrumentalistą, zaprezentował nam również brzmienie rożka angielskiego i oboju miłosnego. Muzycy przedstawiali muzykę z epoki baroku, pochodzącą z trzech krajów: Polski, Włoch i Niemiec. Znalazły się tam m.in. msze, sonaty i cantaty czy polskie pieśni pochodzące z XVI wieku.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama