[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Kaperskie skarby”, czyli warsztaty snycerskie

Elbląg, „Kaperskie skarby”, czyli warsztaty snycerskie

W niedzielę, 22 września w malowniczym Suchaczu odbędą się wyjątkowe warsztaty, podczas których będzie można zgłębić tajniki snycerstwa - bardzo starej sztuki zdobniczej.

Suchacz to miejscowość, która zaistniała w historii Polski wydarzeniem, jakim była Bitwa na Zalewie Wiślanym w roku 1463. Bitwa ta rozegrała się pomiędzy flotą Związku Pruskiego, konkretnie elblążan i gdańszczan, a flotą krzyżacką pod dowództwem wielkiego mistrza zakonu Ludwiga von Erlichshausena. Warsztaty będą sposobem na powrót do tego wydarzenia.

- Uczestnicy warsztatów wykonają prace nawiązujące do wydarzeń ważnych dla naszej historii – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. - Nauczą się oni przy tym samodzielnie zdobić skrzynie techniką snycerską, która wpisuje się w rzemiosło artystyczne. Snycerstwo wydaje się być trudną dziedziną sztuki, ale z pewnością daje piękne efekty końcowe nawet u początkujących rzeźbiarzy – dodaje.

Uzupełnieniem działań warsztatów będzie opracowanie receptury na chlebek kaperski, który stanie się regionalnym przysmakiem. Przygotowywaniem pieca i receptury zajmą się pozostali uczestnicy warsztatów, a ciasto wyrobią dzieci. Kolejnym etapem będzie pokaz wypiekania chlebków w glinianym piecu opalanym drewnem. Na zakończenie warsztatów odbędzie się degustacja wypieczonych chlebków z przysmakami kaperskimi, takimi jak miód i śledź.

Warsztaty odbędą się 22 września w godzinach od 14.00 do 17.00 w Suchaczu. Adresowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych z Suchacza i okolic. Grupa składać się będzie z 15 osób.

Warsztaty są częścią projektu „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Jantar” we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Projekt ten jest przedsięwzięciem interdyscyplinarnym, dedykowanym w szczególności dzieciom i młodzieży z małych miejscowości. Ma na celu umożliwienie im twórczego i aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz obniżenie barier dostępu do kultury.

Projekt „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Ewa Bednarska-Siwilewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama