UWAGA!

Katyń 1940 – pamiętamy

 Elbląg, Katyń 1940 – pamiętamy
fot. nadesłana

W piątek (8 kwietnia) o godz. 11 w Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej odbędzie się wernisaż wystawy "Katyń 1940 - pamiętamy". Wystawę będzie można oglądać do 20 maja.

Wystawa została przygotowana przez Klub 16 PDZ. Wprowadzenia w genezę zbrodni katyńskiej dokona dr Tomasz Gliniecki. W otwarciu wystawy uczestniczyć będzie córka jednego z oficerów zamordowanych w Katyniu. Podczas przygotowania wystawy wykorzystano materiały informacyjne Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, uzupełnione o eksponaty przedstawiające przedmioty osobiste, jakie zostały odnalezione w „dołach śmierci”. Wymownym eksponatem będzie z pewnością replika wnętrza wagonu KL, jakim transportowano polskich oficerów oraz funkcjonariuszy do obozów w Kozielsku, Smoleńsku i Ostaszkowie.
       W otwarciu wystawy uczestniczyć będzie Dowódca 16 PDZ, gen. bryg. Marek Sokołowski, przedstawiciele i pracownicy wojska Dowództwa Dywizji, młodzież klas wojskowych ZSEiO oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu. Wystawę będzie można oglądać do 20 maja od wtorku do piątku w godz. 10. 00 – 18. 00.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A kiedy będziemy robić wystawy" Wołyń pamiętamy". Tam ukraińscy bandyci wymordowali o wiele więcej Polaków. W tym kobiety i dzieci ze szczególnym okrucieństwem. Czy to byli inni Polacy, że się na ten temat milczy?!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    annnanuulka(2016-04-07)
Reklama