UWAGA!

Kev Fox & The Last Dance w Mjazzdze

 Elbląg, Kev Fox & The Last Dance w Mjazzdze
fot. nadesłana

We wtorek, 10 grudnia o godz. 20.15 w elbląskiej Mjazzdze posłuchać będzie można niezwykle przestrzennych i klimatycznych piosenek w wykonaniu brytyjskiego wokalisty i gitarzysty Keva Foxa z towarzyszeniem jego grupy The Last Dance. Koncert odwołany.

W Polsce kojarzony jest choćby ze współpracy z muzykiem, kompozytorem i producentem Andrzejem Smolikiem, który urzeczony jego śpiewem zaprosił go do współpracy na swojej ostatniej płycie. Jesienna polska trasa koncertowa obejmuje tylko sześć klubów.
       KEV FOX – pochodzący z Manchesteru wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Peter Saville z legendarnej wytwórni Factory Records napisał o nim: „to niezwykle wyrazisty i utalentowany młody człowiek zasługujący na wielki sukces, który niewątpliwie jest mu pisany”.
       Muzyka zakochanego w Polsce Brytyjczyka (od 2011 roku mieszka w Poznaniu) to surowy akustyczny minimalizm o melancholijnym zabarwieniu, z potężnym hipnotyzującym głosem w roli głównej. Artysta ma na swoim koncie m.in. współpracę z zauroczonym jego brzmieniem Andrzejem Smolikiem – nagrany wspólnie utwór „L.O.O.T.T.” znalazł się na wydanej pod koniec 2010 roku czwartej autorskiej płycie najbardziej utalentowanego polskiego producenta muzycznego i pojawił się na rynku jako singiel promujący to wydawnictwo.
       Swój pierwszy minialbum „Help Yourself”, wyprodukowany w liczbie pięciu tysięcy egzemplarzy, muzyk z Manchesteru wydał własnym sumptem. Wszystkie krążki rozeszły się w bardzo krótkim czasie. Oficjalnie wydana debiutancka płyta „King for a Day” została nagrana przy pomocy założyciela Gorky's Zygotic Mynci Johna Lawrence’a we wnętrzu niewielkiego kościoła w górniczej walijskiej wiosce Dienolen. Wydaniem i dystrybucją longplaya zajęło się polskie Gustaff Records. Autorem wszystkich jedenastu utworów jest Kev Fox.
       W 2012 roku muzyk wraz ze swoim zespołem wyruszył w międzynarodową trasę koncertową obejmującą Niemcy, Holandię, Belgię, Wielką Brytanię, Francję, Portugalię, Hiszpanię, Włochy, Szwajcarię, Chorwację i Polskę. Występował na tych samych scenach co Elbow, Stephen Fretwell, Echo and The Bunnymen oraz Cherry Ghost. Obecnie kończy pracę nad materiałem na kolejną płytę, która ma być wydana wiosną 2014 roku.
       Podczas tegorocznej grudniowej trasy, Kev Fox odejdzie od formuły kameralnych występów w przytłumionym świetle, której był wierny przez ostatnich kilka lat. Wokal Brytyjczyka zabrzmi nie tylko przy akompaniamencie gitary, perkusji i kontrabasu, ale również pianina i wiolonczeli. Na scenie – oprócz Keva Foxa, pojawi się The Last Dance: kontrabasista Mark Arland, gitarzysta Jay Hanley, pianista Filip Wałcerz oraz Aleksandra Walczak (wiolonczela) i Marek Kejdrys (perkusja).
      
       Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż) oraz 30 zł (w dniu koncertu) do nabycia w klubie Mjazzga.
       Wtorek, 10 grudnia, godz. 20.15
       Organizator: SK Co Jest? oraz klub Mjazzga we współpracy z Departamentem Kultury UM w Elblągu.
       Więcej na www.mjazzga.pl
      

       Następny koncert 12 grudnia - Michał Milczarek Trio (jazz fusion)
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama