UWAGA!

Kierunek: Gruzja

Elbląg, Kierunek: Gruzja
fot. nadesłana

Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza w sobotę 12 października o godz. 16.00 na spotkanie w „Słonecznym Zakątku Dobrych Spotkań” z Pawłem Dubikiem, który opowie o wyprawie do Gruzji. Wstęp wolny.

Gruzja rozsławiona w ostatnim czasie przez państwa Mellerów w książce „Gaumardżos. Opowieści z Gruzji”, czy Katarzynę Pakosińską w książce „Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska” stała się miejscem, które coraz chętniej odwiedzamy. To bardzo dobrze, bo jest to niezwykle atrakcyjna część świata.
       Podczas sobotniego spotkania Paweł Dubik opowie o tym, jak można przyjemnie (i tanio) zwiedzić malownicze zakątki królowej Zakaukazia – Gruzji. Za sprawą opowieści i zdjęć przemieścimy się przez: Tbilisi – Kazbegi – Signagi - Dawid Garedża – Upslisikhe – Gori – Borjomi – Vardzia – Mestia – Ushguli - Ureki - Gorio – Batumi, aż do Kutaisi.
       Gruzja, jak mówi Pan Paweł, charakteryzuje się różnorodnością i skrajnościami – od półpustynnych pagórków o fakturze smażonego bekonu w Dawid Garedża, poprzez surowe zbocza Kazbegu (5047 m n.p.m) – po znane z piosenek Sławy Przybylskiej "herbaciane pola Batumi" (pochłaniane przez tereny luksusowych hoteli – niestety...).
       Jeśli chcecie posłuchać opowieści o tym niezwykłym kraju – zapraszamy na sobotnie spotkanie.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama