UWAGA!

Kierunek reggae!

Elbląg, Kierunek reggae!

W sobotę 14 września o godz. 17 odbędzie się druga edycja imprezy „Trzy kolory, jedna miłość”. Wszystkich miłośników reggae czeka trójkolorowy zawrót głowy. W programie: Przegląd Młodych Zespołów Reggae, koncert Root Wise i Jafia Namuel, reggae party, akcja „Więc chodź pomaluj swój świat… na trzy kolory” oraz RastaKiermasz.

Na początek Przegląd Młodych Zespołów Reggae.
       - Do końca sierpnia czekamy na zgłoszenia chętnych grup, które chciałyby zaprezentować swój talent szerokiemu gronu odbiorców – mówi Agnieszka Tkaczuk, organizator imprezy. - Do tej pory zgłosiło się 14 zespołów, pochodzących z różnych stron naszego kraju. Spośród nich wybierzemy pięć, które powalczą o nagrodę główną – sesję nagraniową w gdyńskim studio nagrań – Sounds Great Promotion.
       Po zakończeniu Przeglądu wystąpi zespół, który zachwycił jurorów podczas ubiegłorocznej edycji - Root Wise. Powstał stosunkowo niedawno, bo w 2011 roku. Muzycy inspirują się jamajskim brzmieniem roots i dub. Starają się grać to, co najbardziej lubią czyli live dub z dużą ilością delaya i pogłosu. Większość muzyków Root Wise jest też zagorzałymi fanami zachodnio-afrykańskiej muzyki tradycyjnej. Zespół wyróżniają dojrzałe teksty, oryginalne brzmienie i hipnotyzujący głos wokalistki - Kamili Stolarczyk. Swoimi występami uświetnili już wiele polskich festiwali reggae, zdobywając uznanie i rzeszę fanów.
       Na zakończenie kolorowego wieczoru odbędzie się koncert Jafia Namuel – jednego z najważniejszych zespołów w historii polskiego reggae, często określanego jako legenda polskiego roots reggae. Liderem grupy jest wokalista Dawid Portasz – pierwszy Polak, który nagrał płytę na Jamajce w studio Boba Marleya (Tuff Gong) we współpracy z najlepszymi jamajskimi muzykami, nagradzanymi wielokrotnie m.in. nagrodami Grammy. Zespół nagrał utwór „Pozytywne myślenie”, który stał się hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
       - Koncerty Jafii Namuel zawsze stoją na najwyższym poziomie – opowiada Agnieszka Tkaczuk. - Grupa składa się z zawodowych muzyków i do koncertów podchodzi z dbałością o każdy muzyczny detal. Każdy dźwięk jest przemyślany, a koncert ma swoją ekspresję i energię.
       Równolegle odbędzie się akcja „Więc chodź pomaluj swój… na trzy kolory” .
       - Przynieście ze sobą koszulki, gadżety, a z pomocą naszej instruktorki plastyki zamienicie je w kolorowe dzieła sztuki. Odbędzie się również RastaKiermasz, podczas którego będzie można podziwiać ręcznie wykonane przedmioty ozdobione motywami rasta – dodaje Agnieszka Tkaczuk.
       Koncert na Bulwarze Zygmunta Augusta w miejscu dawnej Żeglugi. Bilety są dostępne w kasie CSE Światowid. Cena biletu: 20 zł (przedsprzedaż) - rezerwacja tel. 55 611 20 76 oraz on-line. Na miejscu w dniu imprezy 25 zł. Liczba biletów ograniczona!
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama