UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Kim jest Opera”?

 
Elbląg, Kwartet Opera
Kwartet Opera (fot. nadesłana)

W niedzielę, 14 lipca, czeka nas kolejny koncert XXII Letniego Salonu Muzycznego, w którym, pod zagadkowym tytułem, wystąpią: Karolina Sołomin - sopran, Marcin Pomykała - tenor oraz „Kwartet Opera” w składzie: Tomasz Kulisiewicz - I skrzypce, Przemysław Treszczotka - II skrzypce, Krzysztof Jakub Szwarc - altówka i Barbara Misiewicz - wiolonczela.

Będzie to muzyczna opowieść w której artyści, wspólnie z publicznością, odpowiedzą na tytułowe pytanie kim jest Opera; muzyką? Kobietą? A może mężczyzną?.
       Sopranistka Karolina Sołomin jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie dr Aleksandry Kucharskiej-Szefler. Brała udział w studenckich projektach operowych, w których na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku zaśpiewała partię Fanny z „Weksla małżeńskiego” G. Rossiniego oraz partię Lauretty z opery „Gianni Schicchi” G. Pucciniego. Uczestniczyła w wielu Mistrzowskich Kursach Wokalnych, prowadzonych przez znakomitych śpiewaków i pedagogów takich jak Charlotte Lehmann, Claudio Desderi czy Paul Eswood. Była również uczestniczką Letniego Międzynarodowego Programu Erasmusowego w Tallinie, gdzie miała możliwość szlifowania swoich umiejętności w dziedzinie muzyki współczesnej. W 2013 roku rozpoczęła współpracę z Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie wykonywała m.in. partię Bolesława w operze „Ubu Rex” Krzysztofa Pendereckiego, partię Papageny w operze „Czarodziejski flet” Wolfganag Amadeusza Mozarta oraz partię Ireny w operze „Madame Curie” Elżbiety Sikory. Z operą „Madame Curie” uczestniczyła w Festiwalu Opery i Tańca w Tianjin (Chiny, 2014 r.). W grudniu 2014 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie zaśpiewała tytułową partię Rebeki w operze Michała Dobrzyńskiego z towarzyszeniem orkiestry Progress pod kierownictwem Szymona Morusa. Była to pierwsza w historii opera wystawiona w języku kaszubskim. Jest laureatką I Nagrody w Olsztyńskim Konkursie Musicalowo-Operetkowym (2010 r.) oraz finalistką V Konkursu Pieśni i Arii im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach (2011 r.).
       Marcin Pomykała tenor, absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza. Obdarzony talentem muzycznym i aktorskim. Zachwyca publiczność nie tylko wokalnie, ale także wysublimowanym poczuciem humoru. Te dwie umiejętności łączy profesjonalnie w całość dając wyraz artystyczny podczas występów solowych w Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego. Jego ekspresję sceniczną można podziwiać na deskach teatrów operowych w Polsce i za granicą oraz w nagraniach telewizyjnych.
       Koncertowi towarzyszyć będzie konkurs związany tematycznie z życiem Stanisława Moniuszki.
      
       Tegorocznymi partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, PTTK Odział Ziemi Elbląskiej, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Agencja Reklamowa IBC. Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl i RMF Classic współpraca redakcyjna. Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg.

      
       Koncert zaczynamy tradycyjnie o godz. 17 w muszli koncertowej w Bażantarni i to niezależnie od pogody. Wstęp wolny.
      
ETK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama