UWAGA!

KineDok w Mjazzdze - Królowa ciszy

 
Elbląg, KineDok w Mjazzdze - Królowa ciszy

Trzecie w tym roku spotkanie z europejskimi filmami dokumentalnymi w cyklu KineDok w klubie Mjazzga odbędzie się w środę, 12 kwietnia. Zobaczymy polski dokument zatytułowany "Królowa ciszy". Wstęp wolny.

Każde kolejne spotkanie z KineDok daje okazję do rozmów na ważne, aktualne tematy. Takim tematem będzie tym razem rzeczywistość osób głuchoniemych, a pretekstem do zmierzenia się z nim projekcja filmu Agnieszki Zwiefki z roku 2014 :Królowa ciszy". Na projekcję i do rozmowy zaprosiliśmy Annę Garbarską-Werner, która zajmuje się tematyką osób głuchoniemych i jest tłumaczem języka migowego oraz jej przyjaciół ze środowiska osób głuchoniemych.
      
       O filmie:
       Denisa mieszka wraz z rodziną w nielegalnym romskim obozowisku na przedmieściach Wrocławia. W wolnych chwilach uwielbia oglądać bollywoodzkie filmy i odtwarzać podpatrzone w nich choreografie. Dziewczynka nie słyszy, nie potrafi też mówić, ma jednak niesamowitą zdolność angażowania innych dzieci w swoje zabawy. I kiedy starsi mieszkańcy obozowiska zajmują się codziennymi problemami, bohaterka filmu wraz z rówieśnikami tańczy wśród prowizorycznych budynków i zwierząt wałęsających się po obozie. Dzięki tańcowi i swojej wyobraźni dziewczynka tworzy swój kolorowy świat, który jest daleki od jej codziennego życia. Nakaz eksmisji otrzymany przez mieszkańców koczowiska wpłynie w decydujący sposób na dalsze losy bohaterki.
      
       KineDok to unikalny międzynarodowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego, zrzesza kilka krajów europejskich: Czechy, Słowację, Chorwację, Bułgarię i Rumunię, Węgry, Polskę i Norwegię.
       W ramach tego projektu nieodpłatnie dla publiczności są pokazywane wybrane przez ekspertów KineDok europejskie filmy dokumentalne z wszystkich krajów partnerskich.
       Głównym organizatorem projektu KineDok jest Instytut Filmu Dokumentalnego z siedzibą w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
      
       Projekcja filmu odbędzie się w Mjazzdze w środę, 12 kwietnia o godz. 20. Wstęp wolny.

       Patronem medialnym Mjazzgi jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Klub Muzyczny Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama