UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Klarnet uwodzi jak skrzypce...

2012-06-04
Aktualizowany 2012-06-11 08:34
 
Elbląg, Podczas koncertu 15 czerwca w roli głównej wystąpi klarnecista Artur Pachlewski
Podczas koncertu 15 czerwca w roli głównej wystąpi klarnecista Artur Pachlewski (fot. arch. artysty)

Jeszcze nie opadły emocje po znakomitym koncercie koreańskiej skrzypaczki Soyoung Yoon i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Marka Mosia, a już warto szykować się na następny. W piątek 15 czerwca w roli głównej wystąpi klarnecista Artur Pachlewski, a elbląską Orkiestrę poprowadzi Przemysław Fiugajski.

Będzie to pierwszy w tym sezonie artystycznym koncert z klarnetem w roli głównej. W programie między innymi:
       Christph Wilibald Gluck – Uwertura do opery „Ifigenia w Aulidzie”
       Domenico Cimarosa – Koncert c-moll na klarnet i smyczki
       Alan Ridout – Concertino na klarnet i smyczki
       Michał Moc – „as per”.
       Gluck to niemiecki kompozytor okresu klasycyzmu, Cimarosa – włoski twórca z tego samego okresu, Alan Ridout – brytyjski kompozytor z XX wieku, natomiast Michał Moc to polski kompozytor współczesny. Repertuar bardzo różnorodny, a łącznikiem między epokami będą klarnet i smyczki.
      
       Słoneczna Italia i deszczowa Wielka Brytania to kraje, z których pochodzą kompozytorzy utworów na klarnet i orkiestrę, które zabrzmią w Elblągu 15 czerwca o godz. 19. Domenico Cimarosa i Alan Ridout – ich życie dzieli 200 lat historii. W tym czasie muzyczne eksperymenty zatoczyły koło i współcześnie często jesteśmy świadkami powrotu twórców do korzeni. Powrotu do muzyki, której głównym zadaniem nie jest szokowanie publiczności agresją, lecz radość wspólnego przeżywania piękna przez słuchacza i wykonawcę.
       Na taki właśnie wspólny wieczór, w którym śpiewne frazy Cimarosy spotkają się z pełnymi radości synkopowanymi rytmami Ridout chciałbym Państwa serdecznie zaprosić
. Artur Pachlewski
      
      
       Artur Pachlewski należy do grona najwybitniejszych polskich klarnecistów młodego pokolenia. Jako jedyny Polak, będąc stypendystą rządu niemieckiego, ukończył studia mistrzowskie w klasie wybitnego współczesnego wirtuoza klarnetu – prof. Eduarda Brunnera. Artyści, z którymi współpracował, oraz krytycy muzyczni podkreślają swój podziw dla znakomitej techniki instrumentalnej, wielkiej muzykalności oraz wyjątkowej wszechstronności, która pozwala muzykowi na swobodne poruszanie się zarówno po obszarach muzyki klasycznej, romantycznej, jak i współczesnej. Pachlewski koncertuje jako solista oraz kameralista na najważniejszych imprezach muzycznych w Polsce i Europie. Do Elbląga przyjedzie prosto z Mikołowa, gdzie wystąpi jako solista z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą Krzysztofa Pendereckiego podczas koncertu galowego XXII Mikołowskich Dni Muzyki, jednego z najważniejszych festiwali muzycznych, nie tylko na Śląsku.
      
       Przemysław Fiugajski to twórca bardzo wszechstronny – dyrygent, klawesynista i dramaturg. Od 2003 roku pracuje w Warszawskiej Operze Kameralnej. Również w 2003 roku otrzymał Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, a w 2006 roku stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie teatru.
      
       Koncert w piątek 15 czerwca o godz. 19 w sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego.
       Bilety: 30 zł (ulgowy), 35 zł (normalny).
      
       Przy zakupie biletu na Koncert na klarnet i orkiestrę (15 czerwca 2012 r.), bilet na koncert z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej Jerzego Satanowskiego zostanie objęty 25% rabatem!
      
       Sponsor Strategiczny
       Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
       Siemens Sp. z o.o.
      
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
       Grupa Energa
      
       Sponsorzy Wspierający
       Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu, Meble Wójcik, Giełda Elbląska S.A.
      
Kinga Karaban, Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama