UWAGA!

„Klasyczne wspomnienie”. Koncert fortepianowy

 Elbląg, „Klasyczne wspomnienie”. Koncert fortepianowy

W piątek, 11 marca o godz. 18 zapraszamy do Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na koncert fortepianowy pt. „Klasyczne wspomnienie” w wykonaniu Piotra Słopeckiego. Program recitalu zapowiada wieczór pełen wrażeń i głębokich doznań artystycznych. Wstęp wolny.

Pianista sięga po niezwykle wyrafinowany zestaw dzieł. W koncercie usłyszymy słynną VI Partitę e-moll Jana Sebastiana Bacha, którą poprzedzi Fantazja holenderskiego kompozytora – Jana Pieterszoona Sweelincka.
      
       Piotr Słopecki
- w 1996 roku ukończył z wyróżnieniem studia muzyczne w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Śliwińskiego w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Obecnie zatrudniony jest w gdańskiej uczelni na stanowisku asystenta, a jednocześnie poszerza swoje umiejętności muzyczne studiując w klasie organów prof. Bogusława Grabowskiego. Jeszcze na studiach, w 1993 roku uzyskał drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ragusa-Ibla we Włoszech (pierwszej nagrody nie przyznano), a także specjalną nagrodę Jury Konkursu za wykonanie „Wariacji Goldbergowskich” J. S. Bacha. Utwór ten w 1994 roku zarejestrował na płycie CD dla wytwórni DUX. Inne wielkie dzieło Bacha, „Kunst der Fuge” Piotr Słopecki włączył do swojego repertuaru w wersji fortepianowej w 1996 roku, a w 2000 roku również w wersji organowej. We wrześniu 2000 roku wziął udział w XXXIV Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, występując w niekonwencjonalnym programie: dwóch wykonawców grających naprzemiennie preludia J. S. Bacha i F. Chopina. Ostatnie występy pianisty spotkały się z doskonałymi ocenami fachowej krytyki na łamach „Ruchu Muzycznego” oraz na antenie Programu II Polskiego Radia.
      
       Więcej informacji:
       Dział Zbiorów Audiowizualnych
       ul. św. Ducha 3-7
       tel. 55-6256019/20
       e-mail: audio@bibliotekaelblaska.pl
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama