UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Klasyka muzycznej Europy z EOK

 

Niemal 550 lat czekał najsłynniejszy kompozytor polskiego średniowiecza – Mikołaj z Radomia – na festiwal swojego imienia. Za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej to się zmieniło i Radom od ponad dwóch dekad rozbrzmiewa najpiękniejszymi dźwiękami średniowiecznej i nowożytnej Europy. W tym roku owe dźwięki popłyną także spod smyczków Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która została zaproszona do wzięcia udziału w Festiwalu.

Z myślą o Festiwalu kameraliści przygotowali repertuar obejmujący dzieła polskich mistrzów – Grażyny Bacewicz, Henryka Mikołaja Góreckiego i Stanisława Moniuszki, a także arcymistrza rodem z Lipska – Jana Sebastiana Bacha. Taki program wart jest nie jednego, ale przynajmniej kilku muzycznych spotkań i festiwalowy występ EOK poprzedzi koncertem w Elblągu. Ten sam repertuar, ci sami wykonawcy – melomani wysłuchają klasyki przez wielkie „K” i poczują się niczym goście najważniejszego festiwalu muzyki dawnej nad Wisłą.

 


       Pod batutą Macieja Żółtowskiego artyści wykonają m.in. moniuszkowską Bajkę, wskutek której przeniesiemy się w świat zaczynający się „za górami, za lasami”. Kres tej wędrówki będzie zależał tylko od wyobraźni melomanów…Dzięki jednej z najciekawszych polskich sopranistek – Magdalenie Schabowskiej – wnętrze Sali Koncertowej ZPSM wypełni zaś aria Heute noch z bachowskiej Kantaty o kawie. To pełna humoru i finezja polemika z miłośnikami czarnego trunku – jak zabrzmi w Sali Koncertowej? Przekonamy się 18. października…
      
       18.10.2019, piątek, 19:00, Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
       Wykonawcy:
       Maciej Żółtowski - dyrygent
       Magdalena Schabowska - sopran
       Elbląska Orkiestra Kameralna
      
       W programie m.in.

       S. Moniuszko - Bajka
       S. Moniuszko - wybrane pieśni
       J. S. Bach - aria "Heute noch" z „Kantaty o kawie”
       H. M. Górecki -Trzy utwory w dawnym stylu
       G. Bacewicz - Koncert na orkiestrę smyczkową
      
       Rezerwacje:
       Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
       tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
       Bilety 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
       Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny
      
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
       Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
      


       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama