UWAGA!

"Kobiety" Wojciecha Sęczawy

Elbląg, "Kobiety" Wojciecha Sęczawy
fot. nadesłana

Od poniedziałku, 4 września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” będzie dostępna wystawa „Kobieta” autorstwa profesora Wojciecha Sęczawy. Na wystawie będą prezentowane prace rysunkowe, wykonane tuszem i temperą, które stanowią cykl opowieści o kobietach.

Będzie można również obejrzeć drewniane rzeźby przedstawiające portrety kobiet. - Zajmuję się głównie postacią człowieka i wizerunkami kobiet – mówi Wojciech Sęczawa. - Wszystkie moje prace mają wyraz indywidualny i jednostkowy, realizowane są w prostych monochromatycznych technikach. Prace, które będzie można oglądać na wystawie, oparte są na studium wizerunkowym, a dotyczą różnych grup społecznych i etnicznych.
      
       Wystawa będzie dostępna od 4 do 22 września na holu I piętra, CSE „Światowid”. Wpisuje się w założenia i tematykę imprezy „Silna i niezależna. Kobieta na swoim.”, która odbędzie się 16 i 17 września w CSE „Światowid”. Podczas trwania tego dwudniowego wydarzenia, uczestniczki będą miały okazję zapoznać się oraz zainspirować twórczością Wojciecha Sęczawy.
      
       Wojciech Sęczawa - Profesor Zwyczajny, kierownik Pracowni Rzeźby na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Swoje prace prezentował w wielu galeriach w kraju i zagranicą w takich państwach jak: Niemcy, Holandia, Belgia, Szwecja, Francja, Szwajcaria, USA. Jest również laureatem wielu nagród artystycznych.
      
      
Paula Załuska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama