UWAGA!

Komiksowa Noc w bibliotece z Bereniką Kołomycką

 
Elbląg, Komiksowa Noc w bibliotece z Bereniką Kołomycką

Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej zaprasza na nocne spotkanie z autorką serii komiksów dla dzieci o Malutkim Lisku i Wielkim Dziku - Bereniką Kołomycką, które odbędzie się 6/7 września, w godz. 19.00-8.00. Udział tylko za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego. Ilość miejsc ograniczona.

Zajęcie skierowane są do dzieci w wieku 8-12 lat. Komiks Bereniki Kołomyckiej „Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tam” został nagrodzony w drugiej edycji konkursu na komiks dla dzieci imienia Janusza Christy. Autorka pracuje nad kolejnymi albumami o tytułowych zwierzakach.
       Berenika Kołomycka (ur. 1983) - autorka komiksów, rysowniczka, rzeźbiarka i graficzka. Ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Cyklicznie prowadzi warsztaty komiksowe w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Współpracuje z Grzegorzem Januszem (album komiksowy "Wykolejeniec") i Marzeną Sową (album komiksowy "Tej nocy dzika paprotka"). Laureatka Grand Prix Komiksu na MFKiG w Łodzi 2011. Jej prace publikowane były w magazynach polskich ("Chimera", "Wprost", "Zeszyty komiksowe"), zagranicznych ("Groom"), licznych antologiach ("W sąsiednich kadrach - Polacy i Czesi o sobie w komiksie", "44", "Polski komiks kobiecy", "Komiks wierszem - 1 - Powrót Barbarzyńców i nie", "City stories", "Powstanie ‘44 w komiksie"), a także w podręcznikach szkolnych. Na swoim koncie ma udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Seria komiksowa dla dzieci "Malutki Lisek i Wielki Dzik” jest jej autorskim projektem wydanym nakładem wydawnictwa Egmont ("Malutki Lisek i Wielki Dzik - 1 - Tam", Egmont 2015, "Malutki Lisek i Wielki Dzik - 2 - Najdalej" Egmont 2016).
      
       Dzieci biorące udział w imprezie powinny przynieść:
       karimatę
       śpiwór,
       buty na zmianę,
       ubranie do spania,
       kanapki i napoje.
      
       Każde dziecko, które chce wziąć udział w Nocy w Bibliotece, musi mieć pisemne zezwolenie rodzica/prawnego opiekuna na udział w tym wydarzeniu.
       Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń.
      
       Zapisy:
       Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ, ul. Zamkowa 1 tel. (55) 625 60 23, e-mail: bulaj@bibliotekaelblaska.pl
      
       Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu "Komiksowy Elbląg" .
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama