UWAGA!

Koncert Agaty Szymczewskiej i EOK

2011-08-26
Aktualizowany 2011-09-07 08:50
Elbląg, Koncert Agaty Szymczewskiej i EOK

Agata Szymczewska, laureatka XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, wystąpi przed elbląską publicznością już 9 września o godz. 19 w sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego. Skrzypaczce towarzyszyć będzie Bartosz Bryła i Elbląska Orkiestra Kameralna. Muzycy zagrają pod batutą Marcina Sompolińskiego. Koncert zainauguruje nowy sezon artystyczny EOK.

Agata Szymczewska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły. W 2006 roku otrzymała I nagrodę i Złoty Medal oraz Nagrodę Publiczności TVP Kultura na XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Jest też laureatką nagrody "London Music Masters 2009".
       W październiku 2009 roku zadebiutowała w Wigmore Hall, co zaowocowało zaproszeniem do wzięcia udziału w koncercie w Royal Festival Hall z London Philharmonic Orchestra, którą poprowadził Osmo Vanska jesienią 2010 r. Koncertowała w słynnych salach koncertowych Europy, m.in. w Théatre des Champs-Élysées w Paryżu, Victoria Hall w Genewie, Concertgebou w Amsterdamie, Konzerthaus w Berlinie, Berwaldhallen w Sztokholmie, Teatrze Bolshoi w Moskwie a także w Chinach, Japonii, Korei, Kanadzie oraz Izraelu. W 2006 roku została uhonorowana nagrodami: "Paszport Polityki", Nagrodą TVP Kultura w kategorii Muzyka Poważna, oraz "Fryderyk" w kategorii Najlepszy Album Solowy Roku. Jej nagranie koncertu skrzypcowego Karłowicza (Sinfonia Varsovia pod dyr. Jerzego Maksymiuka) zostało również nagrodzone "Fryderykiem" w kategorii Muzyka Symfoniczna i Koncertująca za rok 2008.
       Bartosz Bryła jest profesorem klasy skrzypiec oraz kierownikiem Katedry Instrumentów Smyczkowych w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 1997 roku prowadzi również klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od wielu lat prowadzi intensywną działalność koncertową , występując jako solista i kameralista. Koncertował w Europie oraz na Kubie, w Chinach, Japonii, USA, Kanadzie, Meksyku, jak również Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest również laureatem Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu oraz Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. L. Spohra we Freiburgu.
       Marcin Sompoliński od roku 1993 jest szefem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Poznaniu, a od 1996 dyrygentem „Arte dei Suonatori”- orkiestry grającej na autentycznych instrumentach. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom (K.A. Kulka, J. Kotnowska, E. Chojnacka, W. Ochman, M. Bilson), w prestiżowych salach koncertowych (Beethovenhalle-Bonn, Festspielhaus w Salzburgu, Alte Oper we Frankfurcie). Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych. Prowadzone przez niego w 1998 roku koncerty monograficzne Arvo Pärta zostały uznane przez „Gazetę Wyborczą” oraz „Życie”, za kulturalne wydarzenie roku w Poznaniu.
      
       W programie:
       W.A. Mozart - Sinfonia Concertante Es-dur KV 364 na skrzypce i altówkę
       M. Karłowicz - Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2
       J. Haydn - Symfonia nr 49 f-moll „La Passione”
      
       Bilety w cenie 25 zł (ulgowy) i 35zł (normalny) do nabycia w Biurze Koncertowym EOK (poniedziałek-piątek 7:30-15:30, wtorek: 7:30-18) Elbląg, Stary Rynek 25 - Ratusz Staromiejski.
       Rezerwacja telefoniczna – 55 237 47 49.
      
       Przeczytaj też o promocjach cenowych.
      
Kinaga Karaban, EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama