UWAGA!

Koncert Cantaty

 Elbląg, Koncert Cantaty
Fot. nadesłane.

Chór Cantata Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej zaprasza serdecznie na koncert, który odbędzie się w niedzielę, 27 czerwca, o godzinie 16.00 w Sali Św. Ducha w Bibliotece na Starym Mieście. Koncert poprzedzą warsztaty dla wszystkich osób zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Chóru. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 15.00. W czasie koncertu będzie można usłyszeć utwory sakralne, ludowe, a także rozrywkowe.

Chór Cantata jest chórem mieszanym działającym od ponad 23 lat jako Stowarzyszenie Miłośników Muzyki. Chór skupia ludzi, których łączy wspólna pasja – umiłowanie śpiewu chóralnego. W repertuarze Cantaty znajdują się utwory świeckie i sakralne różnych epok historycznych, standardy jazzowe, gospel, spirituals oraz muzyka ludowa. Zespół koncertował w Czechach, Francji, Niemczech, Szwecji, na Litwie i Łotwie. Ma na swoim koncie wieloletnie doświadczenie w konkursach i festiwalach, które zaowocowało wieloma sukcesami i nagrodami, m. in.: Srebrny Medal na Festiwalu im. Johannesa Brahmsa w Wernigerode (Niemcy) oraz Brązowy i Srebrny medal na XXXI Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Ołomuńcu. W 2008 roku chór otrzymał również certyfikat i prestiżowy tytuł „Chór Cantata – Skarbnicą Kultury na Warmii i Mazurach”. Dyrygentem Chóru jest Marta Drózda-Kulkowska.
       Obecnie zespół przygotowuje się do Międzynarodowego Konkursu „Heart of Europe” w miejscowości Gelnhausen w Niemczech. Wszelkie informacje na temat chóru można również odnaleźć na naszej stronie internetowej: www.cantata.elblag.pl.
oprac. MW

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama