UWAGA!

Koncert EOK

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert 27 listopada o godz. 18.00, który odbędzie się w Galerii EL.

W repertuarze koncertu znajdzie się P. Czajkowskiego Serenada na smyczki C-dur op. 48, G. Bottesiniego koncert h-moll na kontrabas i orkiestrę smyczkową oraz J. H. Romana Uwertura. W czasie koncertu wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną wystąpi światowej sławy kontrabasista Bogusław Furtok. Orkiestra będzie przygotowana i prowadzona w czasie koncertu przez Pawła Kuklińskiego.
     
     Bogusław Furtok - urodzodził się w 1967 roku w Mysłowicach, naukę gry na kontrabasie rozpoczął w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Katowicach u prof. A. Woźnego. Po ukończeniu z wyróżnieniem Katowickiej Akademii Muzycznej w klasie Waldemara Tamowskiego , wyjechał na studia podyplomowe do Frankfurtu nad Menem, gdzie studiując u prof. Güntera Klausa uzyskał w 1993 roku dyplom koncertowego solisty (Konzertexamen). W 1993 roku wygrał konkurs na stanowisko Solokontrabsisty do Radiowej Orkiestry Symfonicznej we Frankfurcie nad Menem.
     
     Boguslaw Furtok jest laureatem wielu konkursów, m.in.:
     1985 - I nagroda w Wojewódzkim Konkursie Muzyki Polskiej w Katowicach,
     1986 - II nagroda w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Młodych Kontrabasistów w Elblągu,
     1987 - III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym im. A.B. Ciechańskiego w Poznaniu,
     1988 - II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Kontrabasowym im. F. Gregory w Kromeriz - Czechy,
     1989 - I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Kontrabasowym w Markneukirchen, Niemcy,
     1990 - III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Kontrabasowym w Genewie -Szwajcaria,
     1991 - "Menzione Speziale" w Międzynarodowym Konkursie Kontrabasowym w Parmie- Włochy.
     

 


     Wspólnie z pianistką Ewą Warykiewicz dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, występował z orkiestrami symfonicznymi w Polsce oraz za granicą ( Innsbrucker Symphoniker, Bamberger Symphoniker, Sinfonieorchester Bremerhafen, Jeaner Symphoniker, Hofer Symphoniker, Radio-Sinfonie-Orchester Frankfurt).
     
     Współpraca z Ewą Warykiewicz zaowocowała 3 płytami kompaktowymi (Sonaty Schuberta, Miska, Brahmsa, Hindemitha, Hertla, Proto, oraz zbiorem transkrypcji - miniatur).
     W 2001 r. Bogusław Furtok dokonał wspólnie z Radiową Orkiestrą Symfoniczną we Frankfurcie nad Menem nagrań koncertów kontrabasowych G. Bottesiniego.
     
     W kolejnych latach wspólnie z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach dokonał nagrań koncertów kontrabasowych S.B. Poradowskiego, A. Cwojdzińskiego oraz Fantazji "Lunar Halos" amerykańskiego kompozytora B. Fennely'ego.
     W latach 1995 - 1996 Bogusław Furtok prowadził kursy mistrzowskie w Łańcucie, a w 2004 roku objął pieczę nad klasą kontrabasu w "Pacific Music Festival" w Sapporo (Japonia), wykonując tam wspólnie z soloklarnecistą Wiedeńskich Filharmoników Gran Duo na klarnet i kontrabas G. Bottesiniego. Wkrótce ukażą sie kolejne 2 płyty Furtoka - Tre Grandi Duetti G. Bottesiniego oraz skomponowane przez niego dwa Kwartety Kontrabasowe nr 2 i 5 w wykonaniu frankfurckiego kwartetu kontrabasowego "The Flying Basses".
     
     Wstęp na koncert jest płatny, bilety w cenie 10 i 15 zł są do nabycia w Galerii EL.
     
     Mówi Marta Drózda, dyrektor EOK:

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama