UWAGA!

Koncert francuskiego organisty

2008-07-16
Aktualizowany 2008-07-20 10:44
Elbląg, Jérôme Faucheur
Jérôme Faucheur

Trwa 41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku. W najbliższą niedzielę (20 lipca) o godz. 14 w katedrze Wniebowzięcia NMP wystąpi Jérôme Faucheur (Francja).

Jérôme Faucheur urodził się w Lille w 1953 roku. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat, kształcąc się m.in. u organisty w swym rodzinnym mieście. W 1971 roku rozpoczął naukę w konserwatorium w Lille pod kierunkiem Jeanie Joulain. Trzy lata później otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Médaille d’Orgue et d’Improvisation”. Ponadto jest laureatem „Premier Prix d’Orgue”. W Paryżu pracował z Jean Langlais i Rolande Falcinelli. Obecnie jest profesorem organów w szkole muzycznej w Lille i Hazebrouck.
     Jérôme Faucheur organistą tytularnym w Wamberchies i Bondues. Wykonał ponad 350 recitali organowych m.in. w rodzinnej Francji, a także w Belgii, Austrii, Luxemburgu, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii i w USA. W 2007 roku na zaproszenie „American Guild of Organists” poprowadził warsztaty, kurs mistrzowski i wykonał koncert w Singapurze. W tym roku po raz pierwszy koncertuje w Polsce: w ramach 51. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie i Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej we Fromborku. Nagrał dzieła organowe Louisa Vierne oraz płytę „The German Romantic Organ”. Jest autorem podręcznika dla początkujących organistów.
     Jérôme Faucheur (Francja) wystąpi we Fromborku 20 lipca (niedziela) o godz. 14.
     Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł, rodzinny 40 zł.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama