UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koncert Marty Kowalczyk

2010-02-21
Aktualizowany 2010-02-23 08:28
Elbląg, Koncert Marty Kowalczyk

We wtorek 23 lutego o godz. 18 Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na kolejne wydarzenie muzyczne z cyklu „Elbląskich Koncertów Kameralnych”. Koncert odbędzie się w Bibliotece Elbląskiej, wystąpi na nim utalentowana skrzypaczka młodego pokolenia Marta Kowalczyk, a towarzyszył jej będzie równie znakomity pianista Bartosz Bednarczyk.

Usłyszą Państwo utwory, które uznane są za ikony wiolinistyki i rozbrzmiewają w największych salach koncertowych świata. Będą to: Polonez D-dur op. 4 Henryka Wieniawskiego, Rondo A-dur D 438 Franciszka Schuberta, Sonata na skrzypce solo nr 6 Eugene’a. Ysaÿe oraz Sonata A-dur op. 47 nr 9 zwana „Kreutzerowską” Ludwiga van Beethovena.
       Bilety w cenie 15 i 10 zł do nabycia w Bibliotece Elbląskiej.
      
       Marta Kowalczyk urodziła się w 1991 r. w Koszalinie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat. Obecnie jest uczennicą OSM im. Zenona Brzewskiego w Warszawie i kształci się w klasie profesora Jana Staniendy. W 2008 r. wygrała polskie eliminacje Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków i reprezentowała Polskę na finale Eurovision Young Musicians w Wiedniu. Jest laureatką wielu konkursów krajowych i międzynarodowych. Koncertowała w wielu krajach Europy, a ponadto w Chinach, Kanadzie i Rosji. Wielokrotnie występowała z Orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej; koncertowała także, między innymi, z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej i Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją takich dyrygentów jak Antoni Wit, Jacek Kasprzyk, Ruben Silva, Sławomir Chrzanowski, Jan Stanienda i Łukasz Borowicz. Jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego „Młoda Polska”.
      
      
Błażej Maliszewski, EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama