UWAGA!

Koncert organowy w Pasłęku

2014-10-15
Aktualizowany 2014-10-16 13:00
Na zdjęciu Aleksandra Hanus.
Na zdjęciu Aleksandra Hanus. Fot. nadesłane.

W niedzielę 19 października o godz. 19 zapraszamy na koncert kameralny na XVIII-wiecznych organach Hildebrandta w Pasłęku. Przy organach zasiądzie Radosław Kuliberda. Koncert odbędzie się w Kościele pw. św. Bartłomieja w Pasłęku. Wstęp wolny.

Program koncertu:
       1. Georg Böhm – Preludium i fuga C-dur
       2. Dietrich Buxtehude – Passacaglia d-moll BuxWV 161
       3. Dietrich Buxtehude – „Komm, Heiliger Geist, Herre Gott” BuxWV 199
       4. Georg Philip Telemann – Kantata “Am funften Sonntage nach Trinitatis”
       • aria “Begnadigte Selen”
       • recytatyw
       • aria “Ihr Feinde fcheltet fluchet!”
       5. J. S. Bach - „Schmücke dich, o liebe Seele” BWV 654
       6. J. S. Bach – Preludium i fuga D-dur BWV 532
      
       Aleksandra Hanus
       W 2012 roku ukończyła pierwszy i drugi stopień Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie, w klasie skrzypiec mgr. Grażyny Mielińskiej. Przed studiami uczyła się śpiewu u mgr Karoliny Sambor -Kobiałki. W roku 2012 rozpoczęła naukę w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu prof. dr hab Jolanty Gzelli. Brała udział w licznych projektach studenckich, między innymi "Kraina Uśmiechu " F. Lehara w Teatrze Muzycznym , musical operowy "Łódź Story " i musical "Cień " M. Małeckiego. Dysponuje sopranem subretkowo-koloraturowym.
      
       Ewa Gubiec

       W 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem PSM w Pabianicach w klasie fletu poprzecznego mgr Joanny Janczyk-Wajman. Z powodu ogromnego zamiłowania do brzmienia instrumentów historycznych, jak i gry zespołowej w tym samym roku rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fletu traverso Magdaleny Pilch. Uzyskawszy dyplom licencjata, kontynuuje edukację na studiach magisterskich. Swoje umiejętności w zakresie gry na fletach traverso rozwijała na lekcjach i kursach mistrzowskich u takich pedagogów, jak Małgorzata Wojciechowska, Liane Ehlich, Michael Schmidt-Casdorff, Patrick Beukels, Rachel Brown czy Dóra Ombodi, zaś w zakresie gry kameralnej pod okiem Benjamina Bayla. Uczestniczyła w Forum Muzyki Dawnej w Warszawie (2012), Letniej Akademii Muzyki na Akademii Muzycznej w Łodzi (2011, 2012), Letnich Kursach Metodycznych Muzyki Dawnej w Warszawie (2013), Akademii Bachowskiej we Wrocławiu (2014) oraz Międzynarodowej Letniej Szkole Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim (2014) na których poszerzała swoje umiejętności w zakresie gry solowej, kameralnej, orkiestrowej, a także tańca barokowego. Brała udział w projektach kameralnych i orkiestrowych w Łodzi, Katowicach, Krakowie i Warszawie. Poza tym absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

  Przy organach zasiądzie Radosław Kuliberda.
Przy organach zasiądzie Radosław Kuliberda. Fot. nadesłane.


       Radosław Kuliberda - urodzony w 1992 r. w Łodzi. Naukę gry na organach rozpoczął w 2005 roku w Państwowej Szkole Muzycznej w Pabianicach, w klasie mgr Beaty Kępińskiej. W latach 2008-2012 kształcił się w Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Lutomiersku, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie organów mgr Agnieszki Wrocławskiej-Wieczorek. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie organów prof. Ireny Wisełki-Cieślar, oraz dr Krzysztofa Urbaniaka. Uczestniczył w kursach i seminariach organowych prowadzonych między innymi przez Wolfganga Zerera, François Espinasse, Martina Rosta. Jest laureatem konkursów organowych: otrzymał wyróżnienie na V Międzyszkolnym Konkursie Organowym (Olsztyn 2011), I miejsce na IV Regionalnych Spotkaniach Organowych (Łódź 2011), I miejsce na VIII Białostockim festiwalu Młodych Organistów (Białystok 2011), oraz II miejsce (ex aequo) na Konkursie Improwizacji Organowej w ramach XXVII Legnickiego Conversatorium Organowego (Legnica 2013). Jest także Finalistą III Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Jana Kucharskiego (Łódź 2014).


       Program koncertów dostępny na stronie:
www.hildebrandt-paslek.pl.
      
       Ostatni koncert odbędzie się 9 listopada o godz. 19.
       Podczas koncertu muzyki dawnej przy organach zasiądzie Maria Erdmann.
      
       Wstęp wolny. Zapraszamy!

      
---- Reklama ----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej