UWAGA!

Koncert Specjalny: „Wielcy kompozytorzy – Mistrzowskie wykonania”

 

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na jedyny taki koncert w roku „Wielcy kompozytorzy – Mistrzowskie wykonania”. W repertuarze Mozarta i Beethovena usłyszymy dwoje niezwykłych pianistów – Annę Tsybulevę i Szymona Nehringa. Niespotykaną atrakcją będzie aż 35-osobowy skład Orkiestry! Muzyków poprowadzi jeden z najbardziej utalentowanych dyrygentów młodego pokolenia Jakub Chrenowicz.

Koncert „Wielcy kompozytorzy – Mistrzowskie wykonania”, który odbędzie się już 5 marca w ZPSM w Elblągu o godz.18, to połączenie mistrzowskich kompozycji z równie znakomitym ich wykonaniem.
       Po raz pierwszy w tym sezonie artystycznym Elbląska Orkiestra Kameralna zagra w składzie symfonicznym. Kameraliści występują w tak dużym zespole niezmiernie rzadko.
       Zaprezentują się także soliści, na których koncie widnieje wiele osiągnięć, nagród i wyróżnień.
      
       Anna Tsybuleva
– koncertuje na całym świecie, występując solo i z wieloma znamienitymi orkiestrami. Jej międzynarodowa kariera przyśpieszyła po wygranej na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Leeds w 2015 r. Spośród długiej listy konkursów, których jest laureatką, warto także wymienić Konkurs Pianistyczny w Hamamatsu (Japonia) oraz Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Gilels w Odessie (Ukraina). Artystka ukończyła z wyróżnieniem moskiewskie konserwatorium, studia podyplomowe na tej samej uczelni, a także studia na Akademii Muzycznej w Bazylei. Jak sama mówi, muzyka jest dla niej całym życiem.
      
       Szymon Nehring to finalista XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który obecnie kończy studia na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Otrzymuje  wiele zaproszeń koncertowych z Polski i z za granicy. Jego debiutancka płyta „Chopin, Szymanowski, Mykietyn”, została wyróżniona nagrodą Fryderyka. W 2016 r. nagrał kolejne trzy płyty CD. Po koniec listopada ukazała się jedna z nich z Koncertami fortepianowymi Chopina, które artysta nagrała razem z orkiestrą Sinfonietta Cracovia pod batutą dyrektora orkiestry Jurka Dybała oraz Maestro Krzysztofa Pendereckiego.

 


      
       Głównym punktem programu będą utwory dwóch klasyków wiedeńskich - Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena. Koncert fortepianowy C-dur KV 415, jest jednym z serii 25 koncertów fortepianowych Mozarta, które stały się wzorcem klasycznego koncertu solowego. Kompozycja wyróżniana jest za wyjątkowo oryginalny finał. I Koncert fortepianowy C-dur op. 15 Beethovena, to z kolei dzieło efektowne i błyskotliwe.
      
       Koncert odbędzie się 5 marca o godz. 18 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
       Bilety: 60 zł (normalny) i 50 zł (ulgowy)
       Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.
       Rezerwacja telefoniczna: 55/ 237 47 49 lub elektroniczna: biuro@eok.elblag.eu, www.eok.elblag.eu. Bilety do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej (Ratusz Staromiejski – Stary Rynek 25).


       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama