UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koncert z elbląskim krajobrazem w tle

 
Elbląg, Koncert z elbląskim krajobrazem w tle
fot. nadesłana

6 września Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na niecodzienne wydarzenie, koncert pn. Muzyka Form Przestrzennych, dla którego inspiracją jest elbląskie Biennale form przestrzennych. Skomponowanej przez Cezarego Duchnowskiego muzyce form przestrzennych towarzyszyć będzie interaktywna wizualizacja unikatowych rzeźb, które są dla elblążan naturalnym elementem miejskiego krajobrazu.

Kameralistom pod batutą Marka Mosia towarzyszyć będą światowej sławy muzycy, wybitne indywidualności….
       Agata Zubel (głos), niezwykłe połączenie wybitnego talentu wokalnego i kompozytorskiego. Wielokrotnie nagradzana gwiazda młodego pokolenia polskich muzyków.
       Cezary Duchnowski (kompozytor, elektronika), elblążanin, kompozytor, pianista i kreator muzyczny. Ceniony twórca elektroakustyczny. Wielki orędownik muzyki improwizowanej.
       Andrzej Bauer (wiolonczela elektryczna), światowej sławy wiolonczelista, solista europejskich tras koncertowych Filharmonii Narodowej, laureat prestiżowego konkursu ARD w Monachium.
       Wizualizacje przygotował Marcin Rupociński, kompozytor i grafik, który współpracuje przy tworzeniu projektów audiowizualnych do spektakli największych teatrów w Polsce.
      
       W programie koncertu znajdzie się również Symfonia kameralna op. 110 bis D. Szostakowicza, jednego z najwybitniejszych kompozytorów XX wieku, opracowanie VIII Kwartetu smyczkowego c-moll przez Rudolfa Barszaja (1967). Napisana w rekordowym czasie trzech dni, to hołd złożony „ofiarom faszyzmu i wojny”, a zarazem jedno z najważniejszych części całego muzycznego dorobku kompozytora.
      
       Bilety: 40 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy), do nabycia w Biurze Koncertowym EOK, Ratusz Staromiejski, IV piętro, pok. 29. Rezerwacja telefoniczna: 55/ 237 47 49 lub elektroniczna.       
                                                            
       Sponsor Strategiczny, Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A., Toyota Knedler Sp. z o.o., EPEC Sp. z o.o.

      

       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje" - priorytet "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
      
      
Patronem medialnym orkiestry jest Elbląska Gazeta Internetowa portel.pl
      
      

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama