UWAGA!

Koncertowe lato z Orkiestrą!

 
Elbląg, Koncertowe lato z Orkiestrą!

Elbląscy kameraliści przygotowali dla melomanów kilka koncertowych propozycji na lato. Ciekawy i urozmaicony program będzie skierowany nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

W dniach 17-22 lipca odbędzie się II edycja Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach". Ideą przewodnią festiwalu jest prezentacja miejsc związanych z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów na Żuławach w swoistym dialogu z muzyką polską. Podczas trasy koncertowej muzycy pod batutą Marka Mosia oraz w towarzystwie cenionych solistów: Iwony Sobotki (sopran) oraz Szymona Komasy (baryton), wystąpią w sześciu miejscowościach. 19 lipca o godz. 19 zagrają koncert w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu. W repertuarze koncertu znajdą się specjalnie na tę okazję dobrane, słynne utwory polskich mistrzów kompozycji, m.in.: F. Chopina, K. Szymanowskiego czy M. Karłowicza.
      
       W te wakacje nie zabraknie również muzycznych atrakcji dla dzieci. Muzycy kwartetu smyczkowego EOK zabiorą je do krainy dźwięków podczas koncertów edukacyjnych pn. „Wakacyjne podróże”. W programie tych spotkań z muzyką usłyszymy specjalnie zaaranżowane utwory m.in. Kujawiaka H. Wieniawskiego, Łabędzia z cyklu Karnawał Zwierząt C. Saint-Saënsa, Cztery Pory Roku – Lato A. Vivaldiego czy Polkę Tritsch-Tratsch J. Straussa. Koncerty skierowane do rodzin z dziećmi, odbędą się 22 i 23 sierpnia o godz. 11 w Sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego w Elblągu.
      
       Podczas sierpniowych obchodów 35-lecia Solidarności kameraliści wraz z Chórem Cantata zagrają u boku znakomitych artystów: Jacka Bończyka, Mirosława Czyżykiewicza i Hadriana Filipa Tabęckiego. 30 sierpnia o godz. 18 w Teatrze im. A. Sewruka zaprezentują publiczności spektakl muzyczny „Raj”, który jest interpretacją legendarnego programu wykonywanego przez Przemysława Gintrowskiego, Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego w 1980 roku. W skład programu oprócz utworów skomponowanych do wierszy Kaczmarskiego wchodzą również kompozycje do wierszy Zbigniewa Herberta, między innymi: "Władca ciemności", "Wygnanie z Raju" czy "Strącanie aniołów".
      
       Na zakończenie lata (12 września) Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Sebastiana Perłowskiego zagra koncert plenerowy na Placu przy Katedrze św. Mikołaja.
       Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2015 z orkiestrą wystąpi zespół Vołosi, który jest objawieniem sceny World Music ostatnich kilku lat. Ich styl to niezwykła radość i zabawa – improwizacja na pograniczu muzycznych światów. Po jednej stronie stoją muzycy klasyczni, bracia Krzysztof i Stanisław Lasoniowie. Z drugiej strony mamy górali: Zbigniew Michałek, Jan Kaczmarzyk i Robert Waszut wnoszą do zespołu nutę karpacką, a z nią mnogość muzycznych ekspresji.
      
       Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!
       Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na: koncerty „Wakacyjne podróże” oraz spektakl muzyczny „Raj”, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.
       Serdecznie zapraszamy!
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: PZU, Meble Wójcik, EPEC, Toyota Knedler
      
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama