UWAGA!

Koncertowy kwiecień w Mjazzdze

Elbląg, Koncertowy kwiecień w Mjazzdze

Zima nie była dla klubu Mjazzga okresem sennym czy mniej pracowitym. A jednak z nadejściem kwietnia, jak wszystko na wiosnę, również w Mjazzdze rozkwita sezon koncertowy. Tym razem na spotkanie ze świetną muzyką na żywo mogą liczyć fani zarówno mocnego rocka, wyrafinowanego jazzu, alternatywnej piosenki, soulu czy piosenki poetyckiej.

04-04 MECHANISM - trójmiejska formacja grająca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Promując debiutancką płytę "Between The Words" przyjeżdżają udowodnić, że rockowa scena muzyczna ma się naprawdę dobrze.
      
       08-04 ABELARD GIZA Stand Up - spotkanie, podczas którego jeden z najpopularniejszych w Polsce stand up-erów i kabareciarzy ma za zadanie doprowadzić uczestników do łez ze śmiechu, używając czasem nawet najbardziej radykalnych zestawów słownych przeznaczonych raczej dla dorosłego ucha.
      
       09-04 TOMASZ CHYŁA QUINTET - Świetny młody skład jazzowy pod przedwodnictwem skrzypka Tomasza Chyły prężnie podążającego śladami wybitnego Zbigniewa Seiferta. Występy zespołu, w skład którego wchodzą wielokrotnie nagradzani na konkursach i festiwalach jazzowych muzycy, znane są z niezwykle ekspresyjnych wirtuozerskich popisów solistów oraz energetycznych kolektywnych otwartych improwizacji całego składu.
      
       11-04 BIELIZNA - bez wątpienia legenda trójmiejskiej scny alternatywnej, polskiego undergrandu szcególnie lat '80. Aktywni już prawie 30 lat! Wciąż pełni energii komentatorzy zastanej rzeczywistości. Najlepsza propozycja dla poszukiwaczy szczerego przekazu pełnego ironii, autoironii, sarkazmu, autosarkazmu, dystansu i poczucia humoru.
      
       15-04 GABA KULKA - pisze piosenki i gra na fortepianie. Można powiedzieć, że jej muzyka to progresywny pop, istna mieszanka gatunków. Nagrodzona między innymi Fryderykiem (wokalistka roku 2009), Mateuszem Programu Trzeciego Polskiego Radia, główną nagrodą Transvocale we Frankfurcie, nominowana do Paszportu Polityki.Koncert w ramach trasy promującej wydaną we wrześniu 2014 płytę "The Escapist".
      
       18-04 KRZYSZTOF ZALEF ZALEWSKI - Muzyk, kompozytor, autor tekstów, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Współpracuje z takimi artystami jak Nosowska, Hey, Muchy, Japoto czy Brodka. Jego ostatnia płyta "Zelig" to rewelacyjna podróż wymykająca się wszelkim muzycznym szufladom. Koncertowo - według nausznych świadków "petarda".
      
       19-04 SHANTELLE MONIQUE (FRA) - pochodzi z Miami, od kilku lat mieszka w Paryżu. Śpiewa głównie soul i trzeba przyznać, że swoim śpiewem potrafi zaczarować duszę słuchacza tak, że ten będzie chciał wracać do jej nagrań bez przerwy i nieustannie. Docenił to sam Bill Clinton dwukrotnie słuchając jej występów w Białym Domu za swojej kadencji prezydenckiej. Wydana niedawno płyta ""Sequoia" jest pretekstem do promocyjnej trasy koncertowej.
      
       24-04 XXANAXX - jeden z najmocniejszych obecnie punktów polskiej sceny elektronicznej. Warszawski duet, który po wydaniu albumu “Triangles”, jednego z najbardziej wyczekiwanych debiutów, doczekał się wielokrotnych nominacji w różnych plebiscytach i rankingach jako "debiut" lub "odkrycie" roku 2013.
      
       25-04 MAGNIFICENT MUTTLEY - młode warszawskie power trio. Sensacyjni zwycięzcy konkursu młodych talentów na festiwalu w Jarocinie, oraz zdobywcy nagrody Instytutu Adama Mickiewicza "Boarder Breaker" dla zespołu z największą szansą na zagraniczną karierę. Po świetnie przyjętych dwóch poprzednich płytach wracają z nowym albumem, a na którym wściekłe rockowe granie wybucha z nową energią. Koncertowa rewelacja.
      
       30-04 TOMASZ STEŃCZYK - elbląski muzyk coraz bardziej doceniany na polskich scenach i antenach rozgłośni zaprzyjaźnionych z piosenką poetycką. Laureat wielu nagród i wyróżnień festiwalowych. Po debiutanckiej "Myślibitwie" powraca z najnowszą płytą "Moja Kokaina", na której znalazły się jego autorskie interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej. Na scenie towarzyszą mu nie mniej zdolni, stali współpracownicy muzyczni Krzywda, Zuelke i Batycki.
      
       Więcej szczegółów na temat imprez (bilety, daty, kontakt) znaleźć można na stronie www.mjazzga.pl
      
      
Patronat medialny nad cyklem koncertów w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama