UWAGA!

Konkurs Sztuki Baletowej po raz pierwszy

 Konkurs Sztuki Baletowej po raz pierwszy

W dniach 23-24 listopada 2013 roku odbędzie się pierwszy Konkurs Sztuki Baletowej. Jest to konkurs ogólnopolski, w którym wezmą udział uczniowie szkół tańca, prywatnych szkół baletowych, ośrodków kulturalnych i stowarzyszeń z całej Polski.

Do tej pory swój udział w Konkursie zgłosili reprezentanci miast, takich jak: Łódź, Opole, Ostrów Wielkopolski, Zielona Góra, Świdnica, Jastrzębie Zdrój, Toruń, Warszawa, Gdańsk, Kołobrzeg. Nasze miasto reprezentować będą solistki i zespoły ze Szkoły Tańca BROADWAY.
      
       Dwudniowy Konkurs Sztuki Baletowej odbędzie się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i rozegrany zostanie w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych.
       W sobotę odbędą się eliminacje i finały solistów w kategoriach Taniec Klasyczny, Taniec Współczesny i Jazz, natomiast w niedzielę będzie można obejrzeć zmagania zespołów w tych samych kategoriach tanecznych.
       W niedzielę wieczorem odbędzie się Gala Konkursu Sztuki Baletowej, podczas której wystąpią finaliści Konkursu i wręczone zostaną nagrody.
       Konkurs oceniać będzie profesjonalna Komisja powołana przez Związek Artystów Scen Polskich
       Program Konkursu Sztuki Baletowej oraz informacja o biletach pojawi się już niebawem na stronie www.konkursbaletowy.pl
      
       Organizatorem Konkursu Sztuki Baletowej jest Stowarzyszenie BROADWAY oraz Szkoła Tańca BROADWAY w Elblągu. Współorganizatorem jest Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
       Konkurs Sztuki Baletowej realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Elbląg oraz Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
      
Patroni medialni: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Radio ESKA, Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska, TVP Olsztyn.

      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wielka radość, że w naszym mieście organizuje się taki konkurs. Pewnie nie pójdę, ale kocham taniec klasyczny i nie tylko. Dawno, dawno temu przez kilka lat też byłam uczennicą PŚSzBaletowej w Poznaniu, w czasach dyrektorowania śp. pani Olgi Sławskiej, której teraz imię ta szkoła nosi. Tańca klasycznego uczyła mnie pani Barbara Karczmarewicz, niegdyś prima balerina Opery Poznańskiej. Życzę sukcesów tancerzom, ma się rozumieć z naszego miasta, ale niech wygra najlepszy. Jeśli to będzie możliwe, będę śledzić w internecie. Organizatorom także gratuluję pomysłu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    Babciabasia(2013-11-03)