UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kontakt Improwizacja – czyli spotkanie nie tylko ze sobą

Elbląg, Kontakt Improwizacja – czyli spotkanie nie tylko ze sobą
fot. nadesłana

W niedzielę, 2 grudnia, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” wszystkich chętnych zaprasza na warsztaty Kontakt Improwizacji.

Jak tańczyć z pierwszym partnerem, jakim jest dla nas podłoga? Co pozwala nam poczuć się bezpiecznie w tańcu i jak przekazać to poczucie bezpieczeństwa naszemu partnerowi?
       Takie pytania zadadzą sobie uczestnicy niedzielnego spotkania – mówi tancerka Anna Haracz, prowadząca warsztaty. Kontakt Improwizacja jest jedną z lepiej znanych i najbardziej charakterystyczną formą tańca współczesnego.
       - Zapraszamy młodzież i dorosłych zainteresowanych rozwojem w kierunku tańca oraz terapii tańcem – zachęca Edyta Machul, organizator kursu - Ze względu na swą różnorodność kontakt-improwizacja jest dla każdego, kto jest otwarty na nowe doświadczenia.
      
       Kontakt Improwizacja (CI) polega na improwizacji w duecie, której istotą jest wzbudzanie ruchu partnera poprzez nieustanny kontakt: impuls pochodzący od jednego tancerza jest początkiem ruchu drugiego, który podążając za sygnałem spontanicznie reaguje. CI jest wykorzystywane przez artystów, performerów i tancerzy, jest używane w treningach rozwijania wrażliwości ciała, w pracy z ciałem czy terapii tańcem, jest przedmiotem kursów w szkołach tańca, tematem dla prac magisterskich i doktorskich oraz książek edukacyjnych.
       - Na warsztatach poprzez proste ćwiczenia odkryjemy jak wchodzić w taniec – opowiada Anna Haracz. - Skupimy się na słuchaniu i czytaniu naszego własnego ciała, po to, by łatwiej nam było słuchać i czytać ciało partnera.
       Warsztaty prowadzić będzie Anna Haracz, tancerka, choreograf, nauczycielka jogi, założycielka Teatru Tańca i Muzyki Kino Variatino.
      
       Warsztaty odbywać się będą w niedzielę, 2 grudnia, na Scenie Na Piętrze w CSE „Światowid” w godzinach 11 – 15. Na zajęcia „Światowid” zaprasza młodzież i dorosłych zainteresowanych rozwojem w kierunku tańca oraz terapii tańcem. Liczba miejsc ograniczona.
       Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada, na e-mail: edyta.machul@swiatowid.elblag.pl lub na tel. 55 611 20 65.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama