UWAGA!

Krótkie metraże ze Studia Munka

 Elbląg, Krótkie metraże ze Studia Munka

W środę, 14 października o godz. 18.15 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie w ramach przeglądu Polskich Debiutów 2013 ze Studia Munka – będzie można obejrzeć dwa filmy krótkometrażowe: „Częstotliwość drgań” w ramach programu „30 Minut” i „Życie stylem dowolnym” w ramach programu „Pierwszy dokument”. Wstęp wolny.

Studio Munka działa od 2008 roku w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jest producentem debiutów filmowych – krótkich i długich metraży. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film mogą liczyć w Studiu Munka na wsparcie i opiekę nad projektem – od developmentu, przez produkcję w profesjonalnych warunkach, aż po szeroko rozumianą promocję gotowego filmu. Pracami Studia kierują m.in. Agnieszka Holland, Jacek Bromski, Joanna Kos-Krauze, Michał Kwieciński.
      
       O filmach:
       „Życie stylem dowolnym” w reż. Adama Palenty
       Kim jest mistrz? Czy jest to osoba, której nigdy nie będziemy w stanie dorównać, której nigdy nie dościgniemy, wobec której czujemy podziw? Niepełnosprawny mistrz w swojej dziedzinie, może budzić naszą ciekawość, sympatię, ale bardzo rzadko podziw. Na jego złoty medal patrzymy z przymrużeniem oka. Wydaje nam się, że jesteśmy w stanie osiągnąć lepszy sportowy rezultat wstając prosto sprzed telewizora. Odnosząc się do teorii "looking-glass-self“ Charlesa Hortona Cooleya, zakładającej, że człowiek wchodzi w posiadanie własnego ja, wyobrażając sobie jak widzą go inni, pragnę zwrócić szczególnie uwagę widza niepełnosprawnego na to jak może być postrzegany, jak jego fizyczność może zostać pominięta, jak można zauważyć człowieka w człowieku, ustanowić wspólny mianownik mimo różnic ciała, obalić jego determinizm.
       Reż.: Adam Palenta
       Scenariusz: Adam Palenta
       Czas: 10'23''
      
       „Częstotliwość drgań” w reż. Arka Biedrzyckiego
       Trzy kobiety. Jeden dom. Wspólna, bolesna przeszłość. Natalia wraca do kraju po siedmiu latach emigracji. W Polsce zostawiła swoją córeczkę Helę i matkę Zofię. Jest gotowa wcielić się w rolę prawdziwej matki. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest już za późno, by przedrzeć się do świata córki i matki, świata z którego przed laty uciekła; świata rządzonego niegdyś twardą ręką ojca.
       Reż.: Arek Biedrzycki
       Scenariusz: Łukasz M. Maciejewski, Arek Biedrzycki
       Obsada: Karolina Kominek, Maja Barełkowska, Gabriel Mazurek
       Czas: 29'00''
      
       Filmy udostępniony przez Studio Munka – Stowarzyszenie Filmowców Polskich.
      

       Więcej informacji o projekcjach:
       Dział Zbiorów Audiowizualnych
       ul. św. Ducha 3-7
       tel.: (55) 625 60 19/20
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama