UWAGA!

Księżycowa Statuetka już czeka na zwycięzcę

Elbląg, Księżycowa Statuetka już czeka na zwycięzcę
fot. nadesłana

Sześcioro młodych utalentowanych artystów, w najbliższy piątek 22 sierpnia, przeniesie publiczność w świat piosenki wartościowej. Tym muzycznym akcentem rozpoczną się Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej.

Epitafium dla Mahali Jackson, Akordeonista, W dziką jabłoń cię zaklęłam, Monolog niesłyszących się – to tylko niektóre utwory, jakie specjalnie na koncert „Najlepsi z najlepszych” przygotowali laureaci festiwali piosenki artystycznej. Od 18. lat popisowe wykonania młodych wykonawców przyciągają na Elbląskie Noce miłośników artystycznych doznań. Kto w tym roku porwie publiczność? Przekonamy się już w najbliższy piątek. Zwycięzca otrzyma Księżycową Statuetkę i nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł.
       To jeszcze nie koniec niezapomnianych występów pierwszego dnia Elbląskich Nocy.
       - Zapraszam na koncert piosenek Andrzeja Zauchy, będzie on niezwykłą okazją poznania Andrzeja i jego piosenek – mówi Maria Szabłowska, która poprowadzi koncert. - Będziemy o nim opowiadać, a wybitni artyści i muzycy zaśpiewają i zagrają jego piosenki. Zapewniam Państwa, że Andrzeja Zauchę naprawdę warto poznać.
       Podczas koncertu zaśpiewają Krystyna Prońko, Małgorzata Ostrowska, Janusz Szrom oraz laureaci Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy.
       Drugi dzień Elbląskich Nocy tradycyjnie będzie należał do kabaretów. W tym roku na dziedzińcu Galerii EL wystąpią kabarety: Nowaki, Słuchajcie, 7minutPo oraz Kabaret Skeczów Męczących. Z kabaretami wystąpi elbląski Chór Cantata.
       - Dzień później zapraszamy na spektakl muzyczny „Kochaj albo rzuć”, który jest podróżą sentymentalną z piosenką, śpiewem i tańcem. Gwarantujemy dobrą zabawę z uśmiechem i łezką w oku – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Elbląskich Nocy.
       Dostępne są jeszcze ostatnie bilety na Elbląskie Noce. Więcej informacji w kasie Światowida tel. 55 611 20 68/76.
      
       Patronat honorowy nad Elbląskimi Nocami. Festiwalem Piosenki Wartościowej objęli Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Jacek Protas oraz Prezydent Elbląga Jerzy Wilk.
       Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg

      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama