UWAGA!

Kto pokieruje Galerią EL od października

 Elbląg, Kto pokieruje Galerią EL od października
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Prezydent Elbląga ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Galerii EL. Od trzech lat tą instytucją kieruje Adrianna Ronżewska-Kotyńska, której umowa kończy się w październiku.

Jak wynika z informacji od Joanny Urbaniak, rzeczniczki prasowej prezydenta Elbląga, Witold Wróblewski chciał powierzyć obecnej dyrektor obowiązki na kolejną, tym razem 5-letnią, kadencję bez konkursu, ale najpierw – zgodnie z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej – musiał wystąpić o zgodę na taki krok do ministra kultury.

- Ministerstwo odpisało w swojej opinii, że najlepszą formą wyłonienia dyrektora jest konkurs, dlatego został on ogłoszony – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Ogłoszenie o konkursie pojawiło się kilka dni temu w Biuletynie Informacji Publicznej, będzie opublikowane także w jednym z ogólnopolskich i regionalnych dzienników. Zainteresowani swoje oferty (m.in. wraz z autorską koncepcją zarządzania tą instytucją) mogą składać do 20 sierpnia. Wśród podstawowych wymagań stawianych kandydatom są m.in. wykształcenie wyższe magisterskie związane z architekturą, historią sztuki lub studiami artystycznymi, minimum 5-letni staż pracy (w tym dwa lata na stanowisku kierowniczym) lub działalności gospodarczej związanej z wystawiennictwem lub sztukami plastycznymi albo wizualnymi, szeroka wiedza o kulturze oraz predyspozycje menedżerskie.

Postępowanie rekrutacyjne ma się zakończyć do 15 września, a zwycięzca konkursu po zaakceptowaniu kandydatury przez prezydenta, ma rozpocząć pracę 16 października.

Przypomnijmy, że obecna dyrektor Galerii EL Adrianna Ronżewska-Kotyńska kieruje tą instytucją od października 2018 roku. Prezydent podpisał z nią wówczas umowę na trzy lata.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama