UWAGA!

Kultura brytyjska

W dniach 21 - 24 września Światowid zaprasza na imprezę pn. Dni Kultury Brytyjskiej. Spotkania rozpoczynać się będą o godz. 14.00 w Sali Zielonej.

Imprezę rozpocznie dwugodzinny wykład na temat Wielkiej Brytanii poprowadzony w języku angielskim przez nauczycieli jednej z elbląskich szkół językowych. Pierwszego dnia o godz. 18.00 odbędzie się również wernisaż zdjęć Pawła Kubisztala pt. "Gdzieś w Anglii".
     Prezentowane fotografie pokażą miejsca często niezauważane, raczej interesujące drobiazgi, niż wspaniałe katedry, zamki i muzea - te pojedyncze obrazki stworzą więc opowieść o Anglii, innej niż ta, która znamy z pocztówek - zapowiadają organizatorzy.
     Drugiego dnia wysłuchać będzie można referatu na temat nauczania języka angielskiego metodą Callana, a o godz. 17.00 organizatorzy zapraszają na "Five o'clock" - spotkanie przy herbacie i angielskiej poezji, podczas którego będzie można usłyszeć utwóry angielskiego poety Johna Keats'a. Po spotkaniu z poezją nastąpi otwarcie wystawy fotografii biorących udział w konkursie nt. "Moje zdjęcia z Wielkiej Brytanii", ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
     Kolejny dzień imprezy to prezentacje szkół językowych oraz konkurs Karaoke w Klubie Muzycznym "SCENA VIP" (początek o godz. 19.00). A na koniec konkurs na "Polskiego Herolda" i maraton filmowy, podczas którego zaprezentowane zostaną 3 filmy produkcji brytyjskiej, a będą to: "Żywot Briana", "Niewidoczni" i "Żółta łódź podwodna".
     Maraton rozpocznie się o godz. 20.00, a potrwa do 2.00 w nocy. Wstęp na wszystkie przedsięwzięcia w ramach Dni Kultury Brytyjskiej jest wolny, biletowany jest jedynie maraton filmowy. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina.
L
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama