UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kultura on-line

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu przygotowało kolejną wystawę plastyczną, którą zwiedzić można on-line. Tym razem zapraszamy do zapoznania się z twórczością Alicji Król.

Wystawa prezentuje graficzne prace dyplomowe artystki, wykonane podczas studiów na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Praca licencjacka pt. „Gierki. Artystyczna talia kart” to nie tylko przewrotny w swej symbolice zestaw kart, ale również autorski system gry. Natomiast magisterska książka „Ostatni zryw. Osobisty sennik artystyczny” to unikatowy zbiór tytułowych fantazmatów w postaci graficznych ilustracji i objaśnień marzeń sennych.

Ponadto wystawę wzbogacają obrazy malarskie, rysunki, szkicowniki oraz odbitki grafiki artystycznej w różnorodnych nierzadko łączonych technikach. Wspólny mianownik to świat fantazji, marzeń, snów, spostrzeżeń i przemyśleń.

Wystawa ma na celu skłonienie odbiorcy do spojrzenia w głąb. Oferuje podróż do krainy wyobrażeń, skrytych wzruszeń. Intuicja będzie najlepszym doradcą. Całą wystawę można obejrzeć w formie wirtualnego spaceru.

Alicja Król – uczestniczka ponad 20-stu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jej prace znajdują się w kilkunastu kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią, grafiką warsztatową i cyfrową. Uwielbia łączyć techniki plastyczne, więc wyraża się również poprzez kolaż. Inspiracje czerpie ze świata natury, fantazji i psychologii. Przeplatającymi się motywami w jej twórczości są portrety, cielesność, kobiecość/androgyniczność, roślinność i ptactwo.

Nagminnie kupuje szkicowniki, które cierpliwie czekają, aż nadejdzie ich czas. Okazjonalnie nabywa także rośliny doniczkowe, lecz te jakby na skutek spotkania z nową właścicielką, skracają swój okres żywotności.

 

CSE "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama