[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kulturalne DNA

Elbląg, Kulturalne DNA

W sobotę, 19 maja, w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się elbląska edycja „DNA Miasta”. To początek dyskusji nad miejską polityką kulturalną i projektami rozwoju elbląskiej kultury. Jej efekty będą podstawą do ustalenia programu Elbląskiego Kongresu Kultury planowanego na wrzesień.

Projekt „DNA Miasta” prowadzony jest od 2009 r. Jego ideą jest działanie na rzecz tworzenia dobrych miejskich polityk kulturalnych. Promowana jest kultura budowana w dialogu, oparta na interakcji mieszkańców, twórców i władz miejskich. Poszukiwane są odpowiedzi na pytania dotyczące tożsamości miasta – jego kodu DNA. Projekt tworzą ludzie związani z kwartalnikiem „Res Publika Nowa” oraz badacze zajmujący się na co dzień analizą naukową, studenci i doktoranci socjologii, politologii, Międzywydziałowych Interdyscyplinarnych Studiów Humanistycznych, jak również animatorzy kultury.
       Elbląska odsłona programu „DNA Miasta” to jednodniowa debata i warsztaty dla miejskich twórców i animatorów kultury oraz władz miasta. Ma to być pierwszy krok w budowaniu nowej polityki kulturalnej miasta i poprzedzać miejski kongres kultury. Inicjatorem organizacji elbląskiej edycji programu „DNA Miasta” jest Leszek Sarnowski, dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
       Jak będzie przebiegała praca?
       Otwarta dyskusja rozpocznie się o godz. 11 i potrwa 90 minut - wezmą w niej udział Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga, Paweł Kulasiewicz ze Stowarzyszenia Elbląg Europa, Leszek Sarnowski, dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu, Aleksandra Szymańska, dyrektorka Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku oraz Karol Zamojski z Pracowni Kultury Współczesnej w Bydgoszczy.
       Moderatorem będzie Artur Celiński, zastępca redaktora naczelnego kwartalnika „Res Publica Nowa”.
      
       Debata ma służyć wspólnemu poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące tego, w jaki sposób możemy definiować miejską politykę kulturalną? Opierając się na doświadczeniach elbląskich oraz Bydgoszczy i Gdańska rozmowa będzie dotyczyła roli miasta i form współpracy z publicznymi i niepublicznymi instytucjami kultury - czy miasto ma animować kulturę czy nią zarządzać? Jaka jest rola miejskich instytucji kultury?
      
       Warsztaty w małych, 15 - osobowych grupach – dwie półtoragodzinne sesje
       Uczestnicy zostaną podzieleni na cztery grupy, z których każda będzie pracować nad innym obszarem tematycznym (Grupa 1. Ludzie i kreacja, Grupa 2. Tożsamość i wizerunek, Grupa 3. Zarządzanie kulturą, Grupa 4. Miejsca i przestrzeń publiczna)
       I sesja – diagnoza aktualnej sytuacji we właściwym dla danej grupy obszarze tematycznym.
       II sesja - praca nad propozycjami i pomysłami uczestników.
      
       Każda osoba zainteresowana udziałem w warsztatach musi zgłosić swój udział do 17 maja i wybrać interesującą ją grupę. Wcześniejsza rejestracja jest wymagana ze względu na limit osób umożliwiający konstruktywną pracę w grupach. Osoby niezarejestrowane będą mogły uczestniczyć w warsztatach tylko w przypadku, gdy liczebność grupy nie przekroczy 15 osób.
       Na zakończenie zaplanowano godzinne podsumowanie wspólnej pracy i czas na komentarze zaproszonych gości – głos zabiorą przedstawiciele władz miasta oraz mediów.
      
       Co się stanie z wynikami prac?
       Elbląska edycja programu „DNA Miasta” to pierwszy krok na drodze do stworzenia nowej polityki kulturalnej miasta. Efekty będą podstawą do ustalenia programu Elbląskiego Kongresu Kultury planowanego na wrzesień 2012 r.
      
       KONTAKT
       dnamiasta@res.publica.pl.
       Więcej informacji na temat elbląskiej edycji programu „DNA Miasta” można znaleźć na stronie www.dnamiasta.pl.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • przepraszam, a patronat, kto objął patronat????
 • No jak to kto?oczywiście, ze patronat obiął "GURU ELBLĄGA WSZECHWŁADNY I WSZECHMOCNY SPEC OD WSZYSTKIEGO, BOSS, niemalże Bóg" Grześ Nowaczyk, haha :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Świnka Pipa(2012-05-09)
 • przeczytałem. .. :"DNO MIASTA", haha, no i własnie dno miasta Elbląga ujżałem dziś, przy ul. Robotniczej vis a vis elbląskiego seminarium, ta mega wielka dziura w jezdni :)
 • ELBLĄŻANIE BOJKOTUJEMY WSZELKIE DZIAŁANIA UM ELBLĄG. Urzędasy, klakierzy Nowaczyka wcale nie daiałają na dobro miasta naszego i Elblążan, wręcz przeciwnie, PR działa by władza PO utrzymała się " u steru". Nie dopuśćmy do tego wspólnie by Nowaczyk zniszczył Elbląg doszczętnie. BOJKOTUJEMY>
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PJN , my istniejemy, wspólnie(2012-05-09)
 • Nie było to proste. Wielu internetowych prześmiewców połamało sobie klawiatury na "Koko Euro Spoko" zespołu Jarzębina. Ten kawałek ma bowiem tak wyrazisty, absurdalny i komediowy charakter, że wręcz nie sposób go sparodiować. My też tak myśleliśmy, do czasu gdy... zobaczyliśmy filmik POniżej: www.fakt.pl WŚwiecie śmieja się z TUSKOLANDU podobnie śmieją się z NOWCZYKOGRODU i "krajobrazu księzycowego"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Koko, spoko :)(2012-05-09)
 • Mam pytanie ". .. Paweł Kulasiewicz ze Stowarzyszenia Elbląg Europa, . .. " co to pryma aprilis???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Szok!!!(2012-05-09)
 • Elbląskie placówki kultury juz dawno przewyższyły ogólnie niski poziom naszego miasta. w innych dziedzinach.
 • w tytule powinno być DNO MIASTA.
 • Jak zawsze przerost i arogancja. Trudno o głupszy tytuł - " DNA miasta". Okropne i pretensjonalne.
 • Słuszna inicjatywa, pozostaje czekać na wyniki i na Kongres. Pozdrawiam wszystkich ogarniętych a marudzącym mówię precz!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Werusia(2012-05-11)
Reklama