UWAGA!

Kup bilet na Elbląskie Noce

Tylko do czwartku 31 lipca trwać będzie przedsprzedaż biletów na XII edycję Elbląskich Nocy Teatru i Poezji - Festiwal Piosenki Wartościowej. Wśród gwiazd, które zajaśnieją na Podzamczu znajdą się m.in. Grzegorz Markowski, Dorota Miśkiewicz, Lora Szafran i Justyna Steczkowska.

Impreza ma rangę ogólnopolską.
     - Nie jest to przegląd twórczości czy konkurs, ale pomyślana została, jako prezentacja najważniejszych, najciekawszych zjawisk, programów i wydarzeń, jakie powstały w ostatnim czasie w całym kraju – wyjaśnia Monika Stando ze Światowida. - To również okazja do konfrontacji osiągnięć w dziedzinie piosenki artystycznej i teatru, prezentacja i promocja młodych, polskich twórców oraz laureatów najważniejszych ogólnopolskich i wybranych międzynarodowych festiwali, konkursów i przeglądów.
     - Dzięki temu nasze przedsięwzięcie może poszczycić się najwyższym poziomem wykonawców i zagwarantować potężną dawkę artystycznych uniesień - to tu, w Elblągu, można spotkać laureatów najważniejszych festiwali, w jednym miejscu można zobaczyć i usłyszeć najzdolniejszych, najciekawszych i najlepszych twórców w dziedzinie piosenki artystycznej oraz teatru - dodaje.
     
     Program Festiwalu:
     Pierwszy dzień- 29 sierpnia godz. 19
     
     Festiwal Piosenki Wartościowej – Najlepsi z najlepszych – Festiwal Gwiazd
     Przed publicznością wystąpią laureaci Ogólnopolskich Festiwali Piosenki m.in. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia", Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?”, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję".
     „Daj mi chwilę” – koncert Justyny Steczkowskiej
     Artystka zaśpiewa m.in. piosenki z najnowszego albumu „Daj mi chwilę", który stanowi szczere wyznanie spisane wierszem i wplecione w muzykę, która dobrze trafia w czułe punkty słuchacza. Głos Justyny pozbawiony zbędnych naddatków ekspresji brzmi jak szlachetny instrument i wyraża wszystko, co trzeba: emocje, subtelny erotyzm, kobiecą wrażliwość. Dawno już takiej Justyny nie słyszeliśmy, może nawet nigdy. Bo siła tej płyty, pomijając precyzję w aranżacji i dopieszczaniu dźwięków, tkwi w bezpretensjonalności i naturalności śpiewania.
     
     Drugi dzień- 30 sierpnia godz. 19
     Zamkowa noc z kabaretem, czyli porównania i metafory
     Miłośnicy dobrego humory będą mogli wysłuchać Piotra Bałtroczyka jako Wielkiego Językoznawcę, Kabaretu Moralnego Niepokoju, Kabaretu Hrabi, Kabaretu Młodych Panów, Grupy Mocarta, Katarzyny Jamróz, Klementyny Umer, Zbigniewa Zamachowskiego.
     
     Trzeci dzień- 31 sierpnia godz. 19
     Piosenka o Zielińskiej, czyli Zielińscy Zielińskim”
     Koncert w wykonaniu m.in. Olgi Bończyk, Doroty Miśkiewicz, Lory Szafran, Hanny Śleszyńskiej, Felicjana Andrzejczaka, Grzegorza Markowskiego, Piotra Polka, Piotra Gąsowskiego, Mariusza Kiljana z towarzyszeniem zespołu Heart Of Spider Combination Wojtka Zielińskiego.
     Koncert przygotowany specjalnie z okazji XII Elbląskich Nocy Teatru i Poezji. Program będzie się składał z utworów premierowych oraz znanych przebojów dwóch kompozytorów - Andrzeja Zielińskiego, szefa i założyciela grupy Skaldowie oraz Wojciecha Zielińskiego - kompozytora i aranżera, producenta muzycznego niniejszego koncertu.
     Wszystkie utwory zaproponowane w koncercie wykonane będą w nowych, ciekawych, nastrojowych i wysmakowanych aranżacjach autorstwa Wojtka Zielińskiego. Szczególnymi gośćmi na koncercie będą osoby noszące popularne nazwisko Zieliński.
     Autorzy tekstów to m. in.: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jagoda Has, Justyna Holm, a wśród tytułów piosenek pojawią się takie, jak: (tytułowa) „Piosenka o Zielińskiej", „Cała jesteś w skowronkach", „Wielki romans małych serc", „W żółtych płomieniach liści", „Tell the truth".
     
     Tylko do czwartku, 31 lipca trwa przedsprzedaż biletów. Ceny biletów: pierwszy dzień Festiwalu - 40 złotych, drugi dzień - 55 złotych, trzeci dzień - 40 złotych.
     Ceny biletów od 1 sierpnia: pierwszy dzień - 50 złotych, drugi dzień- 65 złotych, trzeci dzień- 50 złotych.
     Bilety należy wykupić w ciągu dwóch tygodni od dnia rezerwacji.
     Organizatorem imprezy jest Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid w Elblągu.
     Informacje szczegółowe i program na stronie www.swiatowid.elblag.pl w zakładce „noce”.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama