UWAGA!

Łączą nas emocje i wspomnienia – posłuchaj!

 
Elbląg, Łączą nas emocje i wspomnienia – posłuchaj!

W przyszłym roku Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” będzie obchodzić 50-lecie. Z tej okazji zaprasza elblążan i mieszkańców regionu, by podzielili się swoimi wspomnieniami na temat elbląskiego domu kultury. Dziś wspomnienia Barbary Jungnikiel, która 31 lat przepracowała w tej placówce.

Barbara Jungnikiel* szczególnie ciepło wspomina organizowane w Elblągu warsztaty taneczne, które towarzyszyły światowym festiwalom zespołów polonijnych w Rzeszowie. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w 1986 roku. Wzięli w nim udział m.in. tancerze z USA, Francji i Szwecji.
       – Ci ludzie byli wielkimi patriotami. Ja wtedy także czułam się ogromną patriotką i bardzo mi było miło, że tu, w Elblągu, możemy gościć tych wielkich ludzi, bo ci ludzie dla mnie byli wielcy. Wspomnienie warsztatów to także wspomnienie Czesława Kujawskiego, który był propagatorem tańca i miał kontakty z Polonią na całym świecie – podkreśla Barbara Jungnikiel.
       Innym interesującym wydarzeniem była wizyta pierwszego nauczyciela Bruce'a Lee – ikony kina akcji i mistrza sztuk walki.
      
       Posłuchaj radiowego materiału Agnieszki Jarzębskiej.
      
       * Barbara Jungnikiel urodziła się w Pasłęku. w Elblągu mieszka od 1956 roku. Pracę w domu kultury rozpoczęła w 1976 roku. Zaczynała od posady maszynistki – na jedynej wówczas firmowej maszynie przepisywała teksty. Później pracowała m.in. w sekretariacie, przy organizacji imprez, zajmowała się także promocją kina i była szefową działu analiz i sprzedaży.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama