UWAGA!

Lato Jazzowo–Bluesowe w Galerii EL

2011-07-07
Aktualizowany 2011-07-15 08:30
 

Dziś (15 lipca) w Galerii EL rozpoczyna się 8. Lato Jazzowo-Bluesowe. Festiwal co roku przyciąga wierną widownię, która tym razem będzie mogła przez trzy dni rozkoszować się dźwiękami jazzu i bluesa w mistrzowskim wykonaniu.

Festiwal rozpocznie niezwykle energetyczna formacja Boogie Boys, 16 lipca na scenie zagości kameralny jazz w wykonaniu Anny Serafińskiej i pianisty Piotra Wrombla, a całość festiwalu zamknie (17 lipca) występ elbląskiej formacji Special Jazz Sextet z towarzyszeniem Zbigniewa Namysłowskiego i Przemka Dyakowskiego.
       Boogie Boys
(15 lipca) to pierwsza w Polsce formacja fortepianowa grająca muzykę boogie woogie z domieszką czarnego bluesa. Niesamowite brzmienie dwóch fortepianów przenosi słuchaczy w odległe czasy pędzących parowozów i szalonego rytmu rzeczywistości Chicago lat 20-tych XXw. Pianiści: Bartek Szopiński i Michał Cholewiński oraz perkusista Szymon Szopiński pomimo swojego młodego wieku doskonale wpasowują się w stylistykę boogie, czerpiąc tak z dorobku rdzennych bluesmanów, jak i polskiej muzyki rozrywkowej.
       Zespół jest zwycięzcą konkursu „ODKRYCIE ROKU 2004” oraz finalistą największego bluesowego konkursu na świecie "International Blues Challenge” z 2009 r. Bartek Szopiński został również czterokrotnie „Pianistą Roku”, a w roku 2008 odebrał nagrodę wspólnie z Michałem Cholewińskim.
      

 


       Anna Serafińska (16 lipca) to artystka wysoce ceniona w branży muzycznej za duże umiejętności w zakresie techniki wokalnej. Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej - od standardów w ich klasycznym brzmieniu po nowoczesne formy - i jej pokrewnymi (funk, soul). Jest laureatką licznych nagród, wyróżnień i stypendiów (m. in. I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość 1994; Grand Prix w Szwajcarii Montreux Jazz Festiwal 2004; I nagrodę na Lady Summertime Jazz w Finlandii 2006), na swym koncie ma współpracę z większością znakomitości polskiej sceny jazzowej. Wiosną 2000 czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok 1999.
       Jako pierwsza w Polsce uzyskała tytuł doktora na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie od kilku lat prowadzi zajęcia na wydziale wokalnym. Współpracuje również jako korepetytor wokalny w programach telewizyjnych takich jak „Idol” oraz „Jak oni śpiewają”.
      
       Special Jazz Sextet (17 lipca) zespół został założony zupełnie przypadkowo latem 2007r. w Elblągu przy okazji koncertu jazzowych standardów. Muzycy postanowili kontynuować wspólną wymianę dźwięków i zaczęli się spotykać na regularnych próbach a potem grywać sporadyczne koncerty. Podczas lipcowego koncertu zagrają w towarzystwie tuzów polskiego jazzu: Zbigniewa Namysłowskiego i Przemka Dyakowskiego. Koncert będzie promocją najnowszej płyty pt. „Projekt Elbląg”, a towarzyszyć mu będzie wystawa fotograficzna Konrada Kosacza.
      
       Wszystkie koncerty będą rozpoczynać się o godz. 20.
      
       Bilety w cenie 25 zł/koncert do nabycia w CS Galerii EL przy ul. Kuśnierskiej 6.
      

Beata Branicka, CS Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama