UWAGA!

„Legenda o mnichu” w Internecie

 Elbląg, Kadr z filmu.
Kadr z filmu.

Podczas warsztatów Szkoły Komunikacji Wizualnej prowadzonych w Bibliotece Elbląskiej powstał film animowany „Legenda o mnichu”. Jego premiera odbyła się 11 grudnia. Teraz wszyscy mogą go obejrzeć, gdyż został umieszczony na stronie internetowej biblioteki.

Warsztaty w Szkole Komunikacji Wizualnej odbywały się od września do listopada 2006 r. Prowadzili je: Wojciech Wawszczyk - uznany w świecie filmowym specjalista animacji i reżyser oraz Bartosz Orlicki - rysownik, autor komiksów i reżyser filmów animowanych. Uczestnikami zaś byli młodzi elblążanie. Zajęcia odbywały się w Bibliotece Wirtualnej przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu komputerowego i specjalistycznego oprogramowania.
     Efektem tych prac jest film animowany „Legenda o mnichu”, którego premiera odbyła się 11 grudnia 2006 r. w Bibliotece Elbląskiej.
     Teraz film ten można pobrać ze strony internetowej Biblioteki Elbląskiej http://www.bibliotekaelblaska.pl. Plik ma objętość 27 MB. Jest to plik wykonywalny (exe), po pobraniu należy go uruchomić jak zwykły program. Jest on dodatkowo uzupełniony krótkim multimedialnym przewodnikiem po średniowiecznym Elblągu oraz quizem.
     
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Zamieście ten film na www.youtube.com wtedy film będzie mieć znacznie większą oglądalność
 • Zgadzam się z przedmówcą, przydałaby się wersja AVI i na Youtube! Poniżej link do bajki bo Panowie z Portelu chyba zapomnieli. www.bibliotekaelblaska.pl
 • Witam Jestem jednym z twórców. Oczywiście zgadzam się że film powinien trafić na youtube lub inne tego typu strony. Wersja filmowa istnieje ale ma 300mb. Głównym dysponentem jest Biblioteka Elbląska. Ale zapraszam na razie do ściągania. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  charls(2007-01-13)
 • "charls" w jakim programie tworzona była animacja?
 • Film tworzony był we flashu. Jak bedzie dobrze to beda nastepne projekty ale w innych programach np After Effect albo 3D. Wiec polecam monitorowanie strony biblioteki:). Ale tu nie chodzilo tylko o programy animacyjne. Najpierw trzeba napisać scenariusz, stworzyć storyboard, charakterystyka postaci itp. Mało czasu, więc i błędy się wkradały. Ale jak na amatorów to efekt chyba nie jest zly ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  charls(2007-01-13)
 • hahahahhahahahahahahahahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB(2011-11-08)
Reklama