UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Legenda polskiego bluesa w Salonie Polityki

2015-03-11
Aktualizowany 2015-03-17 15:46
Elbląg, Legenda polskiego bluesa w Salonie Polityki

W środę 18 marca o godz. 17 zapraszamy do Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na Salon Polityki poświęcony książce Mirosława Pęczaka pt. „Cały ten blues. Przypadek Sławka Wierzcholskiego”. W spotkaniu wezmą udział bohater książki - Sławek Wierzcholski i Mirosław Pęczak - autor. Rozmowę poprowadzi Paweł Kasperczyk. Wstęp wolny.

Sławomir Wierzcholski (ur. 1958) – legenda polskiej muzyki bluesowej, wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki, dziennikarz radiowy i prasowy, organizator koncertów bluesowych. Założyciel grupy Nocna Zmiana Bluesa, która w ciągu ponad trzydziestu lat działalności wykreowała swój własny, niepowtarzalny styl, bazujący na akustycznym instrumentarium, a będący połączeniem bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Zespół ma na swoim koncie ogromne sukcesy. Dwadzieścia wydanych płyt (3 LP, 2 DVD i 15 CD), nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). Nagrania z czołówką polskich muzyków jazzowych i rockowych. Tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, a nawet w Zimbabwe!
      
       Mirosław Pęczak (ur. w 1956 r.) – kulturoznawca, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu kultury alternatywnej i młodzieżowej, stylów życia i socjologii kultury. Zajmuje się też badaniami uczestnictwa w kulturze. Publicysta Tygodnika POLITYKA i gospodarz elbląskiego Salonu POLITYKI. Autor bądź współautor publikacji: „Mały słownik subkultur młodzieżowych”, „Polska siła – skini, narodowcy, chuligani” (z Mariuszem Janickim), „Spontaniczna kultura młodzieżowa” (z J. Wertensteinem-Żuławskim), „Subkultury w PRL. Opór, kreacja, imitacja”, „Co się lubi, co się ma. Uczestnictwo w kulturze. Elbląg i powiat elbląski” (z J. Nowińskim) czy „Kultura miejska w Polsce” (wielu autorów).
      
       O książce „Cały ten blues. Przypadek Sławka Wierzcholskiego”:
       Co pełne refleksji teksty Wierzcholskiego mają wspólnego z wysokogórską wyprawą? Dlaczego Sławek najpierw narzekał na Balcerowicza, a potem zmienił zdanie? Jak przeżywał dylemat: czy pozostać w niszy bluesowej, czy zdecydować się na muzyczny crossover? Czy ma coś wspólnego ze śmiesznym staruszkiem, który pitolił na organkach? [...] Ta książka to pokaźny plon socjologicznych rozważań autora nad „przypadkiem” Sławka Wierzcholskiego. A że ten socjologiczny esej napisany jest bardzo przystępnym językiem, tym lektura jest przyjemniejsza!/Mariusz Szalbierz, Twój blues
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama