UWAGA!

Lekcje plastyczne

 
Elbląg, Lekcje plastyczne
fot. nadesłana

W szkole, na lekcjach plastyki, w liceum na wiedzy o kulturze, czy nawet w szkołach wyższych na odpowiednich zajęciach rzadko jest możliwość pracy w glinie, szkle czy przy batikach. W tych technikach można za to tworzyć w pracowniach „Światowida”, stąd pomysł na lekcje plastyczne poza szkołą – w ośrodku kultury.

W czwartek, 14 lutego, odbyła się lekcja plastyczna dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej, części Zespołu Szkół Akademickich przy Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Pierwszoklasiści wybrali lepienie prac w białej glinie ceramicznej, w której tworzyli po raz pierwszy.
       - Mamy świetnie wyposażone pracownie i nie chcemy żeby stały puste, od lat przykładamy ogromną wagę do edukacji artystycznej dzieci, młodzieży ale także dorosłych zwykle robimy to na zajęciach popołudniowych w formie kursów i sekcji – mówi Ewa Bednarska-Siwlewicz, instruktor plastyki w CSE „Światowid”. – Od pewnego czasu staramy się również ściśle współpracować ze szkołami, wspomagać je w edukacji artystycznej, czemu służył m.in. projekt „Kręgi kultury”.
       Ciekawe scenariusze lekcji, pracownie, które są wyposażone w odpowiedni sprzęt oraz materiały plastyczne, a także instruktorzy, którzy mają nie tylko wykształcenie pedagogiczne, ale także artystyczne – to wszystko oferuje Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
       Kolejna lekcja plastyczna odbędzie się w środę, 6 marca. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Elblągu będą pracować w technice batiku, czyli będą malowali woskiem tkaniny.
       Szczegółowe informacje: www.swiatowid.elblag.pl. Kontakt telefoniczny – 55 611 20 65 lub e-mail: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama