UWAGA!

Leszek Dranicki Trio w „Mimozie”

2011-08-03
Aktualizowany 2011-08-10 09:34
Elbląg, Leszek Dranicki Trio w „Mimozie”

Będzie to piąty koncert w tym klubie z cyklu Staromiejska Strefa Muzyczna w ramach Coolturalnej Starówki. Jest to projekt, który powstał w wyniku porozumienia instytucji kultury: Centrum Sztuki Galerii EL, organizacji pozarządowych – Stowarzyszenia Elbląg Europa i Laboratorium Sztuki oraz przedstawicieli małej przedsiębiorczości – Klubów Muzycznych Mimoza oraz Mjazzga.

Projekt został dofinansowany przez Prezydenta Miasta Elbląga, w ramach programu „Wspieranie znaczących projektów artystycznych wzbogacających życie kulturalne miasta, w szczególności przedsięwzięć o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym”.
       W ramach projektu zaproszeni zostaną najciekawsi polscy wykonawcy jazzowi, którzy wystąpią z muzykami elbląskimi. Prezentować się będą również najbardziej interesujące zespoły lokalne z kręgów muzyki jazzowej, improwizowanej i rocka.
       W środę 10 sierpnia o godz. 19.30 czeka nas w „Mimozie” wyjątkowy muzyczny wieczór. Zagra legenda polskiej gitary jazzowej oraz wybitny wokalista Leszek Dranicki. Towarzyszyć mu będą: Piotr Jankowski (bębny) i Bartek Krzywda (klawisze). Trio zagra koncert osadzony w stylistyce jazzowo – bluesowej a klasa lidera gwarantuje niezapomniane wrażenia.
       Leszek bowiem to nie tylko wirtuoz gitary lecz także mistrz nastroju. Jego gra kojarzy się z pulsującą swingiem grą jednego z największych gitarzystów świata – Joe Passa. Jeżeli dodać do tego ciepły, niski o nieco chropawej barwie głos (jest laureatem Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu) mamy idealny materiał na kameralne spotkanie jazzowe przy świecach. Artysta w 1998 roku nagrał płytę „Duet”, w którym udział wzięli Maciej Sikała, Piotr Wojtasik i Leszek Możdżer.
       Zapraszamy do elbląskiego Klubu „Mimoza” ul. Garbary 10-9. Bilet kosztuje 10 zł.
      
       Klub „Mimoza” informuje również, że następny koncert odbędzie się wyjątkowo w odstępie tygodnia, a nie tradycyjnie dwóch. Razem z Krzywdą wystąpi elbląski puzonista i wokalista Artur „Żółwik” Olewniczak z nastrojowym i balladowym programem smooth jazzowym. Na następne muzyczne spotkanie zapraszamy 17 sierpnia.
      
-----Reklama------

      
Bartek Krzywda, Mimoza
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Leszek Dranicki w Elblągu !. Przed laty - był odkryciem Towarzystwa Przyjaciól Ziemi Elbląskiej " Jaszczur". Koncertował kilka razy, tutaj miewał słynne sesje fotograficzne. Stąd wybywał dalej. .. w Polskę.
 • Tak. Pamiętam piękne Koncerty tego artysty w Piwnicy " Jaszczur ". Teraz powracają wspomnienia. To dobrze, że znależli się kontynuatorzy tego dzieła.
 • "W ramach projektu zaproszeni zostaną najciekawsi polscy wykonawcy jazzowi. ." - z całym szacunkiem, to nie jest "naj", więc po co te hiperbole i błędne (albo zdecydowanie subiektywne) określenia.
 • Czy klub Mimoza należy od miasta????? Nie bardzo rozumiem dlaczego tylko imprezy odbywające się tam są dofinansowywane przez Prezydenta Miasta. Może ktoś jest bardziej oświecony i mi to wyjaśni. .. . v9
 • Koncert nie wywołał u mnie dreszczyku emocji, niestety, a no to liczyłem. Natomiast kilka improwizacji w wykonaniu Bartka Krzywdy owszem tak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pablo B.(2011-08-11)
 • nie tylko MIMOZA jest dofinansowywana w ramach programu coolturalna strowka :)
Reklama