UWAGA!

Leszek Możdżer i Elbląska Orkiestra Kameralna

Elbląg, Leszek Możdżer i Elbląska Orkiestra Kameralna
fot. nadesłana

W sobotę, 26 października, podczas koncertu w Teatrze im. Aleksandra Sewruka muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej wykonają utwór pt. Preludium i Fuga na orkiestrę smyczkową, dedykowany im przez Leszka Możdżera - jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, pianisty światowej klasy, odważnego eksploratora, oryginalnego twórcę posiadającego własny język muzyczny.

Leszek Możdżer fortepian, Marek Moś dyrygent, Elbląska Orkiestra Kameralna
       W programie między innymi:
       L. Możdżer Preludium i Fuga na orkiestrę smyczkową (2013*)
       H.M. Górecki Koncert na fortepian (klawesyn) i orkiestrę smyczkową op. 40
      
       Leszek Możdżer
to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, pianista światowej klasy, odważny eksplorator, oryginalny twórca posiadający własny język muzyczny. W roku 1993 otrzymał wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors i była to pierwsza kropla deszczu nagród, jakie na niego spadły. Od tamtego czasu zwyciężał we wszystkich kolejnych ankietach czytelników Jazz Forum w kategorii fortepianu, dwa razy został uznany Muzykiem Roku (1995-96). Od tego czasu Możdżer otrzymał również wiele prestiżowych nagród, nagrywał i koncertował z niemal wszystkimi naszymi najwybitniejszymi muzykami jazzowymi. Współpracował ze Zbigniewem Preisnerem, a od lat współpracuje również z mieszkającym w Los Angeles Janem Kaczmarkiem - włącznie z nagraniem nagrodzonej Oscarem muzyki do Finding Neverland. Do chwili obecnej Leszek Możdżer nagrał ponad 100 albumów, w tym wiele pod swoim własnym nazwiskiem. Występował w prawie wszystkich krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Brazylii, Urugwaju i Argentynie, Chile (dla 15 000 widzów...), w Chinach, Japonii, Malezji oraz Singapurze.
      
26.10.2013 r., Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, godz. 19. Bilety na koncert zostały wyprzedane.
      
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje" - priorytet "Zamówienia kompozytorskie",realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
      
Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z. o. o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S. A., Toyota Knedler Sp. z. o.o., EPEC Sp. z. o.o.
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jak długo jeszcze będziemy zmuszani do czekania na budowę dużej sali koncertowej i budynku filharmonii w Elblągu. Chętnych na koncerty jest sporo a miejsca występów-sale ciasne gdzie gra Orkiestra. To są kpiny z miłośników muzyki.
 • Już drugi raz nie zdążyłam kupić biletu na Jego Koncert. To nie fair, że trzeba mieć znajomości by dorwać bilet! Liczę że kiedyś uda mi się trafić na koncert Pana Leszka, bo narazie zostaje mi słuchanie tylko Jego płyt. .. .
 • Nie trzeba znajomości żeby kupić bilet. .. ja regularnie odwiedzam stronę EOK i tam informacje o koncertach pojawiają się wcześniej niż na portelu, plakatach itp. Co nie zmienia faktu, że większa sala by się przydała, bo co koncert to problemy.
 • Fajne jest to że wszyscy podatnicy zrzucają się na koncert (sam Pan Leszek kosztuje 25 tysięcy) około 30 tysięcy a zobaczyć mogą go tylko wybrani i też za niemałą dopłatą. Przedziwna polityka? Że władze miasta się na to zgadzają? Na Dni Elbląga z tej samej puli są za darmo i bez ograniczeń dla publiczności. Na orkiestrę składają się mieszkańcy więc powinna być dostępna dla mieszkańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  BożeBożeBoże...(2013-10-22)
 • Proste budowa dużej sali koncertowej w Elblągu potrzebna na już!!!!!
 • W czerwcu (!!!) kupiłam bilety na koncert Możdzera w gdańskiej filharmonii bałtyckiej, termin: 18 listopad!!!! W Elblągu może brak sali, może brak promocji, nic to. .. Taki Artysta, taka renoma.
Reklama