UWAGA!

Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2015

 
Elbląg, Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2015
fot. nadesłana

W niedzielę, 12 lipca w ramach XVIII Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2015 zapraszamy na koncert zatytułowany „Mężczyzna prawie idealny”. Będzie to okazja do posłuchania utworów z płyty wydanej pod tym samym tytułem.

Autorką prawie wszystkich utworów jest Agnieszka Chrzanowska, a każda piosenka to opowieść o mężczyźnie, którego autorka poznała osobiście. Bohaterami utworów stali się: zakochani, naiwni, nawróceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej.
       Z czym musi zmagać się mężczyzna nienasycony i jak radzi sobie z pożądaniem do żony bliźniego, czego jest w stanie dopuścić się nadgorliwy teść, jakimi zaletami obdarzony jest mężczyzna nawrócony, jak na męską psychikę wpływa podział na ducha, duszę i ciało, na co mężczyźni miewają alergię i dlaczego piją alkohol, a na koniec: co postanawia mężczyzna, który chce być idealny - oto pytania, na które znajdziemy odpowiedzi niepozbawione, rzecz jasna, dużej dawki humoru w trakcie niedzielnego popołudnia.
       Autorka podkreśla, że jej celem nie był atak na mężczyzn - wręcz przeciwnie - jej zamiarem było wzięcie ich w obronę poprzez ośmieszenie stereotypów, które od wieków są przyczyną problemów w komunikacji i w porozumieniu płci. Z dużym przymrużeniem oka została potraktowana także warstwa muzyczna, w której doskonale współgrają ze sobą nowe brzmienia, elementy popu, piosenki kabaretowej i swingu.
       W Elblągu zespół wystąpi w składzie: Artur Gotz (wokal), Dariusz Igielski (piano), Przemysław Kowalski (bass), Artur Mostowy (perkusja).
      
       Artur Gotz
– wokalista i aktor młodego pokolenia, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu (2006 r.). Występuje na scenie od jedenastego roku życia, a w wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Aktor scen Warszawy (Teatr „6. Piętro” Michała Żebrowskiego) i Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka), w latach 2006-09 był aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, współpracował z Teatrem Współczesnym i Teatrem "Kamienica" Emiliana Kamińskiego w Warszawie. Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w sierpniu 2010 miała miejsce premiera jego debiutanckiej płyty „Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej (wyd. Luna Music Wrocław).
       Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji, Wielkiej Brytanii i na Łotwie,
       a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi. Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean'a Connery.
       Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej, w 2013r. otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi, a w 2014r. Stypendium Miasta Stołecznego Warszawy. Artur Gotz zagrał z wielkim powodzeniem ponad 150 solowych recitali całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Pradze, Wiedniu, na Cyprze oraz podczas tournee po USA (Kalifornia i Ohio). Artysta zagrał również duże radiowe koncerty na antenie Radia Dla Ciebie w Warszawie, Radia Kraków, Radia Gdańsk, Radia PiK w Bydgoszczy.
       Zagrał kilka ról filmowych.
      
       Agnieszka Chrzanowska
– aktorka, piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.
       W latach 1996-2003 była związana z Piwnicą pod Baranami, później z klubem „Alchemia” na krakowskim Kazimierzu, następnie przez dwa lata prowadziła założony wraz z Michałem Zabłockim Teatr Piosenki w Centrum w Krzysztoforach. Od kwietnia 2010 do września 2011 prowadziła jako Dyrektor Artystyczna Radiowy Teatr Piosenki w Radiu Kraków.
       Autorka audycji radiowej „Nieobojętna częstotliwość drgań” na antenie Radia Kraków.
       Laureatka wielu nagród m.in. trzech prestiżowych nagród na 21.Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, pierwszej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej we Wrocławiu, trzeciej nagrody na Warszawskim Festiwalu Sztuki Estradowej, nagrodzona przez Polski Komitet Olimpijski „Wawrzynem olimpijskim” w dziedzinie Sztuki za album „Ogień olimpijski”, gdzie znalazły się jej kompozycje do wierszy Michała Zabłockiego. Uhonorowana odznaką Ministra Kultury „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W 2004 prezentowała „Ogień olimpijski” w czasie Igrzysk Olimpijskich w Atenach, między innymi w Centrum Kultury Gazi, gdzie jako artystka reprezentowała nasz kraj. Nominowana do nagrody Fryderyk 2000 i 2005 za albumy „Cały Świat płonie” i „Tylko dla Kobiet”.
      
       Tu możecie obejrzeć fragmenty recitalu Adama Gotza.
      
       Na koncert zapraszamy 12 lipca, początek o godz. 17. Muszla koncertowa w Bażantarni. Wstęp wolny.
      
      
Patronem medialnym koncertów jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama