UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Letteratura w muzeum

Elbląg, Letteratura w muzeum

W najbliższą sobotę, 21 lutego, Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu odwiedzą twórcy ze Grona Literackiego „Zielony Kot” ze Świecia. Będzie to wstęp do realizowanego przez nich projektu Letteratura.

- Letteratura - jak tłumaczy Kinga Willim, prowadząca Grono - to literatura inspirowana listami, ale też pocztówkami, pamiętnikami, pamiątkami – ma stać się projektem zbliżającym do siebie mieszkańców Świecia i okolic poprzez stworzenie zbioru takich pamiątek oraz wspólnym pisaniu utworów, dzieleniu się przeżyciami podczas spotkania i czytania powstałych tekstów.
       W elbląskim muzeum poeci ze Świecia odwiedzą wystawy: „Świadectwa”, opartą na wspomnieniach dawnych mieszkańców miasta oraz „Elbląg-Reconditus”, której elementem są inspirowane historią poematy Lei Pradziński. Mają nadzieję, że będzie to dla nich owocna inspiracja.
       Projekt Letteratura rozpocznie się od zebrania listów, pocztówek itp., do których użyczania zapraszamy także elblążan, a zakończy wydaniem tomiku literackiego i jego promocji podczas świeckiej Jesieni Poetyckiej 2015.
       Na zakończenie wizyty w Elblągu, członkowie „Zielonego Kota” chcieliby podzielić się swoją twórczością i zapraszają na wieczorek poetycki, na godzinę 15.00 do muzealnego budynku Gimnazjum. Swoje wiersze czytać będzie kilkoro z nich. Mariusz Heinrich - urodzony w 1978 roku nad Wisłą. Koziorożec ze skłonnością do wierszy i mocnej kawy. Pracownik świeckiego kina, poza tym trochę kosmita. Wydał tomik poezji pt.: „Kwestie niedomknięte”. Krzysztof Spych - poeta urodzony w 1969 roku w Świeciu nad Wisłą. Laureat licznych konkursów poetyckich, m. in. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego w Świeciu, Turnieju Jednego Wiersza o Statuetkę Zielonego Kota 2013 (zwycięzca) i 2014 (wyróżnienie). Wydał tomik poezji „Cierpki smak życia”, jego wiersze znalazły się także w publikacjach zbiorowych „Pudełko z wierszami” (2003) i „Wierszpudło” (2011). Kinga Willim - urodziła się w 1984 roku w Elblągu, ale od wielu lat związana jest ze Świeciem. Pisze wiersze, od niedawna także prozę, fotografuje. Od 2011 roku organizuje w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu „Jesień Poetycką” i prowadzi Grono Literackie „Zielony Kot”. Debiut poetycki w „Pudełku z Wierszami” (Jesień Poetycka 2003), potem publikacja w „Wierszpudle” (Jesień Poetycka 2011). Tomasz Karpiński – urodzony 24 grudnia 1977 roku w Grudziądzu. Laureat kilku konkursów poetyckich w: Chojnicach, Raciborzu i Sieradzu. Jego wiersze znalazły się w „Wierszpudle” – zbiorze utworów uczestników Jesieni Poetyckiej Świecie 2011 r. W 2013 roku ukazał się jego debiutancki tomik „Fragment”, wydany przez Oficynę Wydawniczą Tysiąclecia w Gdańsku. Pracownik Straży Miejskiej w Świeciu. Lider grupy wolontariuszy skupionych przy Tymczasowym Punkcie dla Zwierząt w Sulnówku.
      
       Wstęp na spotkanie z poezją jest wolny. Elbląskie muzeum mieści się przy Bulwarze Zygmunta Augusta 11.
      
Anna Grzelak, MAH w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama