UWAGA!

Lirycznie i z humorem

 
Elbląg, Dzisiejsza konferencja prasowa w Światowidzie (od lewej: Krzysztof Jaślar, Aleksandra Bednarczuk, Antoni Czyżyk, Edyta Jasiukiewicz)
Dzisiejsza konferencja prasowa w Światowidzie (od lewej: Krzysztof Jaślar, Aleksandra Bednarczuk, Antoni Czyżyk, Edyta Jasiukiewicz) (fot. Anna Dembińska)

Uwaga! Piotr Bałtroczyk świętuje urodziny. W Elblągu! Gwarantowana dobra zabawa i ogromny, ważący 50 kilogramów tort. Czy jubilat zdmuchnie 50 świeczek? Zobaczymy w niedzielę (28 sierpnia) podczas Zamkowej Nocy z Kabaretem. A wcześniej…

To już piętnasta edycja Elbląskich Nocy, czyli wydarzenia kulturalnego skierowanego do osób wrażliwych na piękno, o duszy lirycznej, z poczuciem humoru. Tegoroczna, jubileuszowa edycja jest wyjątkowa. Elbląskie Noce (w podtytule Festiwal Piosenki Wartościowej) rozpoczęły się bowiem wcześniej, koncertami w Bażantarni.
       - Myślę, że ta formuła się sprawdziła i chciałabym, by takie koncerty weszły na stale w repertuar Elbląskich Nocy – mówi Aleksandra Bednarczuk, dyrektor artystyczny Festiwalu. – Może także w ościennych miejscowościach, by zainteresować jak najszersze grono piosenką wartościową.
       To było, a co będzie?
       - To wydarzenie jest bardzo ważne dla Światowida i dla miasta – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid. – Co roku poszukujemy czegoś nowego lub wracamy do sprawdzonych pomysłów.
       Takim jest operetka. 26 sierpnia (piątek) na Podzamczu zobaczymy i wysłuchamy „Zemsty nietoperza” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu. To będzie wydarzenie – 60 osób na scenie, dekoracja, chór, balet i orkiestra.
       27 sierpnia (sobota) coś dla miłośników piosenki wartościowej. Na plenerowej scenie zaprezentują się laureaci ogólnopolskich festiwali piosenki. Odbędzie się również koncert Hanny Banaszak. Artystka od dawna nie gościła w Elblągu będzie więc okazja posłuchać „na żywo” szlagierów, które wyszły m.in. spod pióra Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego czy Jonasza Kofty.
       Natomiast 28 sierpnia (niedziela) swoje 50. urodziny świętować będzie Piotr Bałtroczyk.
       - Satyryk od lat jest związany z naszą imprezą, to on wymyślił określenie „festiwal piosenki wartościowej” więc nic dziwnego, że do nas wraca i tu chce obchodzić swój jubileusz – mówi Antoni Czyżyk.
       Reżyserem wieczoru Zamkowa Noc z Kabaretem „Pierwsza Pięćdziesiątka, czyli benefis Piotra Bałtroczyka” jest Krzysztof Jaślar. On również chętnie wraca do Elbląga. Dlaczego?
       - W roku 1988 w elbląskim Teatrze Dramatycznym reaktywowaliśmy kabaret Tey. Tu się więc dobrze zaczyna. Jest dobry klimat – przyznaje reżyser programów kabaretowych, autor tekstów kabaretowych, dziennikarz.
       Wśród gości urodzinowych: Olga Bończyk, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Żak, Grupa MoCarta, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Nowaki oraz grupa wokalna „Szalone” z Elbląga i zespół muzyczne „The Jobers”.
       - W pewnym wieku nie czas już na plany, a na wspomnienia – żartuje na temat 50. Bałtroczyka Krzysztof Jaślar. – Starość zaczyna się wtedy, gdy wartość świeczek przekracza wartość tortu. Ale prezenty są mile widziane – zaznacza. – Każdy, kto ma ochotę podarować coś Bałtroczykowi, może to zrobić.
       Jak urodziny to musi być tort. A ten będzie imponujący.
       - Jego wymiary to 3 m na 1,5 m, a waga 50 kilogramów – zdradza Aleksandra Bednarczuk. – Każdy więc będzie mógł otrzymać kawałek urodzinowego ciasta Piotra Bałtroczyka.
       - Tradycyjnie, bezczelnie życzymy dobrej zabawy – kończy Krzysztof Jaślar.
       Bilety na Elbląskie Noce jeszcze są dostępne w kasie Światowida. Jak przyznaje dyrektor Antoni Czyżyk, życzyłby sobie, by wstęp był tańszy, niestety, zorganizowanie imprezy tej rangi kosztuje. I to słono.
       - To koszt rzędu ok. 250 tysięcy złotych – zdradza. – Nie jesteśmy miastem, w którym jest dużo sponsorów. Ci, którzy nas wspierają, dofinansowują także inne wydarzenia, które dzieją się w naszym mieście. Musimy więc sprzedawać bilety. Tu nie chodzi o zysk dla naszej firmy, jednak jakość kosztuje.
      
       Ceny biletów:
       26 sierpnia, godz. 19 - „Zemsta nietoperza” teatr Muzyczny w poznaniu: 65 zł
       27 sierpnia, godz. 19, Laureaci ogólnopolskich festiwali piosenki, koncert Hanny Banaszak: 35 zł
       28 sierpnia, godz. 19 – Zamkowa Noc z kabaretem: 75 zł.
      
       Bilety do nabycia w kasie CSE Światowid. Rezerwacja: 55 611 20 68/76
      
       Zobacz także: Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A dlaczego bilety takie tanie ? Uważam że powinny być przynajmniej po 500zł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kasjer(2011-08-22)
 • spojrz na ceny w innych miastach i nie rob z elblaga wioski, gdzie najlepiej wszystko za darmo.
 • Jakąś ładną książkę mu zafundujcie n. p. Elbląg i okolice z lotu ptaka
 • niech koncerty w Bazantarni beda czesciej, prosimy! te ostatnie byly fantastyczne, zwlaszcza Osinska! na urodzinach bede i zjem caly tort hihi
 • szkoda że to już XV edycja a nadal żadna telewizja tego nie transmituje. Płock ma swój kabareton, Zielona Góra, Koszalin, czy dla Elbląga jest to nie możliwe żeby w jakiś mediach się ukazać ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fun elbląga(2011-08-22)
 • Niedobrze mi się robi jak patrzę na tego gościa w telewizji. Jest głupio-mądry, obleśny i mało śmieszny. Kiedy zapowiada cokolwiek na scenie wychodzę albo przełączam kanał więc na żywo też nie chcę go oglądać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pelagia(2011-08-22)
 • 65zł !! za tyle to mozna do opery iść. I jak tu sie mają ludzie ukulturalnić! Powinno byc jakeś dowfinansowanie z miasta na ten cel, albo jesli ceny by były 2 razy niższe to o wiele wiecej ludzi by przyszło i zarobiło by się wiecej. dziwna polityka
 • TEZY BAŁTROCZYKA: www.youtube.com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fajne!(2011-08-23)
 • To jest też dobre: www.youtube.com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Śmiejmy się !(2011-08-23)
 • Jak na Elbląg, bilety za drogie, Wydział Komunikacji Społecznej powinien się zastanowić !
 • no i dobrze jak nie stać Elblążan niech nie chodzą ( ciekawe, że festiwal cieszy się zainteresowaniem co roku) jedyną szansą dla Elblążan na porządny zarobek jest to, że miasto zacznie płacić za narzekanie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  brak słów(2011-08-23)
 • Festiwal cieszy się zainteresowaniem ? Przecież ponad połowa widzów nie kupuje biletów tylko dostaje, są to głównie sponorzy z rodzinami i zajomi sponsorów. Przeciętnego Elblążana nie stać na tak drogie bilety.
Reklama