UWAGA!

Lorein u Sąsiadów

 Elbląg, Lorein u Sąsiadów

W piątek, 6 listopada o godz. 20 u Sąsiadów wystąpi finalista 8. edycji Must Be The Music grupa Lorein. Muzycy zapraszani byli na wspólne koncerty przez Happysad, Myslovitz, Muchy czy czeską formacją Please The Trees.

Grupa Lorein powstała w 2009 roku w Suchedniowie. W 2010 roku zespół zdobył kilka ogólnopolskich nagród: dwie pierwsze nagrody w plebiscycie Świętokrzyskich Nagród Muzycznych "Muzyczne Scyzoryki" (debiut roku; najlepszy wykonawca pop). Jest też finalistą innych festiwali, m. in.: Browar Rock Festiwal 2010 (Żywiec), Maj Music Festival 2010 (Katowice), KrakRock 2010 (Kraków). W 2013 roku Lorein nagrodzono „Złotym mikrofonem” za najlepszy „Debiut” a w 2014 roku ogłoszono „Zespołem Roku” Polskiego Radia Kielc
       Lorein zapraszani byli na wspólne koncerty przez Happysad, Myslovitz, Muchy czy czeską formacją Please The Trees.
       W 2012 roku nakładem wytwórni SP Records ukazała się debiutancka płyta „MoNoKoLoR”. Pochodzące z niej single „Krótkowzroczność” oraz „Świat Rzeczy” znane są z anten rozgłośni EskaROCK, Czwórka, Roxy FM (RockRadio) i wielu rozgłośni regionalnych. Piosenki wielokrotnie pojawiały się w „Najlepszej Rockowej Dwudziestce” Eski Rock (liście przebojów tej rozgłośni). Utwór „Bose Cienie” ukazał się na składance „Poduszkowiec 2.0”, ułożonej przez Marcina „Bisiora” Bisiorka, do niedawna dyrektora radia Eska Rock, a obecnie szefa nowego kanału muzycznego Telewizji Polsat Muzo.TV I radia Muzo.FM. W „Rockowej 100-ce” najlepszych kawałków 2012 i 2013 roku Eski Rock znalazły się piosenki: „Krótkowzroczność”, Świat rzeczy” oraz „Pozytywny”, zapowiadający drugi krążek grupy.
       4 kwietnia 2014 ukazał się singiel „Przyjaciel D” promujący nowe wydawnictwo „Drzewa i planety”, którego premiera odbyła się14 kwietnia 2014. W lipcu 2014 r. zespół wystąpił na głównej scenie festiwalu w Jarocinie.
       Jesienią 2014 roku zespół wystąpił w programie Must Be The Music – Tylko Muzyka, gdzie przechodząc przez eliminacje i półfinały, za sprawą Dzikiej Karty słuchaczy RMF FM został finalista 8. edycji programu.
       Skład zespołu:
       Łukasz Lańczyk (Lanietz; śpiew, gitary, klawisze)
       Tomasz Dorobczyński (Tomek; perkusja)
       Sebastian Szczepański (Jabber; gitara basowa, chórki)
       Roland Langer (LaDY; gitary, syntezator, chórki).
       Bilety w przedsprzedaży 10 zł, w dniu występu 15 zł.
      

 


       Natomiast w niedzielę 8 listopada zapraszamy na Niedzielny Stand-Up Polska. Stand-up Polska oraz Sąsiedzi zapraszają na przezabawny wieczór wieczór mistrzów ciętej riposty, czyli Stand-up w wykonaniu niezwykle utalentowanych i prześmiesznych komików. Tym razem zapraszamy na występ Antoniego i Cezarego których wiele nie trzeba przedstawiać.
       Antoni Syrek-Dąbrowski
       Ma oryginalne podejście do świata i ostre puenty, które zapewniły mu udział w licznych programach telewizyjnych w Polsce i zagranicą. Komik wysokiego ryzyka. Wyrazisty i bezkompromisowy. Nie boi się przekraczania granic poprawności. Dla żartu jest w stanie zrobić wszystko.
       Czarek Jurkiewicz
       Komik tekściarz, frustrat, belfer, nerd, którego cechuje ostry styl sceniczny i bezkompromisowe podejście do żartu. Jest jedną z dwóch pierwszych osób, która zaczęła promować Stand-up Comedy na terenie Polski. Początkowo jako undergroundowy stand-up obecnie jako formę komedii rozpoznawalną przez tysiące widzów. 
       Bilety dostępne! Przedsprzedaż 15 zł, w dniu występu 20 zł.
      

organizatorzy

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama