UWAGA!

Machalica, Okudżawa, Osiecka i młodzi

W przyszły piątek w Elblągu rozpocznie się VI Ogólnopolski Festwial Sztuki Sztuki Słowa "...Czy to jest kochanie".

W tym roku do Elbląga przyjedzie 214 młodych ludzi, którzy recytują, śpiewają piosenkę ambitną, przygotowują "małe formy teatralne" i monodramy. Przesłuchania rozpoczynają się w piątek o godz. 16.30, w sobotę - o godz. 9.40 a w niedzielę - o godz. 10. Wstęp na prezentacje w kategorii piosenki artystycznej kosztuje 10 złotych, na pozostałe - 5 złotych.
     Jak co roku, organizatorzy zadbali o publiczność, która oprócz słuchania młodych chce ich pracę i możliowści porównać do mistrzów. I tak, w piątek o godz. 19 festwial zainauguruje najnowszy projekt Piotra Machalicy - recital piosenek Georgesa Brassensa i Bułata Okudżawy. Aktorowi towarzyszą: na fortepianie - Janusz Bogacki, Janusz Strobel - na gitarze i Andrzej Łukasik na kontrabasie. Bilety - w zależności od miejsca - kosztują 25 i 30 złotych.
     Imprezę zakończy gala w Teatrze Dramatycznym, a na niej - prosto z wrocławskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej - głośny jeszcze przed premierą koncert "Pamiętajmy o Osieckiej".
     Wystąpi w nim 13 najciekawszych laureatów Konkursu Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej. Towarzyszyć im będą muzycy: Zbigniew Wegehaupt (kontrabas), Magdalena Kasperska (skrzypce), Wojciech Malina Kowalewski (perkusja), Paweł Perliński (fortepian) i Wojciech Zieliński (instrumenty klawiszowe). Za bilet na galę trzeba będzie zapłacić 30 złotych.
     Jak zapewniają organizatorzy, każdy, kto kupi bilet, otrzyma płytę z miłosnymi utworami Michała Żebrowskiego.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • szkoda, że w tym roku nie ma Michała Bajora
 • KTO MI ZASPONSRUJE WJAZD NA TĄ IMPREZĘ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PAN NIKT(2002-03-17)
 • ciekawe ze wstep na prezentacje zawsze, jak odbywaly sie w teatrze byl darmowy...teraz trzeba placic....cikawe kto zaplaci:P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kwiatuszek(2002-03-18)
 • Bilety na prezentacje t czysty iidiotyzm!! Zawsze oglądali tylko uczestnicy uczestników, bo w miescie nikt o imprezie nie wiedział - i mimo 5 edycji, do teraz nie wie że jest taki festiwal. Więc najpierw trzba wyłozyć troche na promocję festiwalowych pokazów, a nie promować tylko gwiazdy - nie mozan bowiem sprzedawać kota w worku. Pokazy konkursowe muszą zasłużyć na swą cenę!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pam pra pam(2002-03-18)
Reklama