UWAGA!

Maj w Muzeum

 
Elbląg, Maj w Muzeum
fot. nadesłana

W nadchodzącym miesiącu Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu proponuje szereg atrakcji dla mieszkańców miasta, nocnych marków, pasjonatów historii oraz naukowców.

16 maja, w godz. 20.00 – 24.00, muzealnicy zapraszają na Noc Muzeów.  W ten wyjątkowy wieczór ożyją muzealne ekspozycje, a na zwiedzających czekać będą liczne niespodzianki, konkursy, zabawy, warsztaty oraz koncerty. Wieczór zakończy się wyjątkowym pokazem filmowym wyświetlanym na historycznych murach muzeum. Wstęp na imprezę za symboliczną złotówkę, dzieci – bezpłatnie. Szczegóły już wkrótce.
       18 maja, w godzinach 10 – 12.00, odbędzie się otwarcie nowej wystawy stałej „Truso – legenda Bałtyku”. Ekspozycja, dostępna od 19 maja, prezentuje intrygujący świat Wikingów. Poszukiwane przez lata Truso urosło do rangi legendy, porównywanej z antyczną Troją czy Atlantydą. Prowadzone od 30 lat badania archeologiczne w Janowie Pomorskim k. Elbląga, pozwoliły odkryć bogatą przeszłość legendarnego portu - ważnego ośrodka na mapie wczesnośredniowiecznej Europy. Wystawie towarzyszyć będzie darmowy polsko-angielski katalog – kompendium wiedzy o osadzie Truso. Wstęp bezpłatny.
       Otwarciem wystawy "Truso-legenda Bałtyku" rozpocznie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Wikińska globalizacja – Truso z perspektywy bałtyckich ośrodków handlowych”. 18 i 19 maja w Ratuszu Staromiejskim spotkają się czołowi europejscy badacze tego okresu, by zaprezentować najnowsze wyniki swoich badań. Ilość miejsc jest ograniczona, ale wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić transmisję z wydarzenia na żywo na kanale youtube.

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu

      
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama