UWAGA!

Makrama pleciona na wsi – wernisaż w Światowidzie

 Elbląg, Makrama pleciona na wsi - wernisaż w Światowidzie

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza w środę (27 kwietnia) o godz. 18:00, na wernisaż rękodzieła artystycznego pt. „Makrama pleciona na wsi”. Będzie to wyjątkowa wystawa elblążanki, Barbary Mateusiak, która zaprezentuje swój świat artystyczny. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Barbara Mateusiak jest mieszkanką Zawady od 40 lat i w tej chwili, na emeryturze spełnia się artystycznie. Od zawsze interesowała ją sztuka. Był czas, kiedy z mężem tańczyła taniec towarzyski, uczęszczała na wiele zajęć rekreacyjnych w Elblągu. W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” poznała wiele technik, takich jak: tworzenie kartek świątecznych, malarstwo, rzeźbienie w glinie czy filcowanie. Jednak od roku zainteresowała się techniką makramy.

 

Makrama zawładnęła duszą Pani Barbary i jest to dla niej szczególny czas wyciszenia. Podczas wystawy będzie można obejrzeć prace wykonane ze sznurka bawełnianego: dekoracje ścienne w stylu boho, makatki, abażury, aniołki, choinki, zakładki, obrazki i wiele, wiele innych ozdób. Prace oprócz funkcji dekoracyjnej pełnią funkcję użytkową.

 

- Mam nadzieję, że swoją wystawą zachęcę kogoś do tworzenia własnych prac. Serdecznie dziękuję każdej osobie, która poprzez moją sztukę, zainteresuje się tym pięknym światem sznurka – mówi Barbara Mateusiak.

 

Termin i miejsce | 27 kwietnia (środa), godz. 18.00, Galeria Sztuki Regionalnej (II piętro CSE Światowid w Elblągu).

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama