UWAGA!

Malarskie wspomnienie z Tolkmicka

 Elbląg, Malarskie wspomnienie z Tolkmicka
(fot. nadesłane)

CSE „Światowid” oraz Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym zapraszają 16 września o godz. 18 na wernisaż wystawy „Perły Powiatu Elbląskiego - Tolkmicko, Kadyny". Na wystawie zaprezentowane zostaną prace malarskie i szkice powstałe podczas czerwcowego Pleneru Malarskiego.

W zajęciach plenerowych uczestniczyli uczniowie Liceum Plastycznego oraz trzecioklasiści z elbląskich gimnazjów. Nad młodymi twórcami czuwali Roma Jaruszewska, Aleksandra Matulewicz, Zbigniew Chrostek i Marek Szczęsny. Pod ich okiem młodzież szkicowała i malowała wybrane motywy architektoniczne i przyrodnicze Tolkmicka, a także Kadyn.
       - Dzięki sprzyjającej pogodzie nie było z tym problemów – mówi Dominika Lewicka-Klucznik, nauczycielka Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym - Każdy z uczniów miał wykonać trzy prace w technice olejnej lub akrylowej na płótnie. Wszyscy wykonali zadanie, niektórzy nawet z nawiązką.
       Plener Malarski w Tolkmicku zorganizowany został już po raz drugi.
       - Atmosfera była wspaniała – dodaje Dominika Lewicka-Klucznik. - Twórcza aura ogarniała stopniowo nawet najoporniejszych uczestników. W końcu wszyscy pochłonięci byli malarską pasją, malowali, poprawiali i dopieszczali swoje prace.
       Powstałe podczas Pleneru prace będzie można oglądać podczas wernisażu, 16 września o godz. 18 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid". Wystawa będzie gościć w Nobilisie do końca października. Wstęp wolny.
      
       Projekt realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego, Miasta i Gminy Tolkmicko oraz sponsorów i osób prywatnych.
      
Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama