UWAGA!

Malują, wyklejają, tańczą...Tworzą.

 Elbląg, Uczestnicy warsztatów m.in. rzeźbią w glinie
Uczestnicy warsztatów m.in. rzeźbią w glinie (fot. AD)

Emocje wyładowują na zajęciach teatralnych, cierpliwie przyklejają kolorowe serwetki do kartonika, z którego tworzą pudełeczka na prezenty albo lepią z gliny – kota, domek i wszystko to, czego tylko chcą. Uczestnicy Międzynarodowych Spotkań Artystycznych spotykają się nie tylko na przedstawieniach, ale i warsztatach terapeutycznych. Zobacz więcej zdjęć.

W jednej z sal trwają warsztaty teatralne. Prowadzący za pomocą kropek ustalają tempo, doklejają buźki - smutne bądź wesołe, a uczestnicy muszą się do tego dostosować. Za chwilę odbywa się kolejne ćwiczenie, tutaj trzeba poruszać się w odpowiednim kierunku, do rytmu przygrywa bęben. Chwilę później wszyscy zaczynają tańczyć do rytmu znanej piosenki Shakiry "Waka waka". W sali dalej trwają zajęcia plastyczne. Uczestnicy przykładają kolorową, papierową serwetkę do kartonika, kładą folię i prasują żelazkiem – tak powstaje tekturka, z której można zrobić kartkę albo pudełeczko. W trzeciej tworzone są gliniane cudeńka.
       - Jeszcze wczoraj mieliśmy również pracownię witrażu, mieliśmy uczestników spod Koszalina [a dokładniej z Kowalek -red. ], którym tak spodobał się pomysł takiej pracowni, że postanowili coś takiego zrobić u siebie – tłumaczy Ewa Bednarska- Siwilewicz, która prowadzi zajęcia.
       Te dzisiejsze (22 listopada) warsztaty to już druga tura, wczoraj odbyły się one po raz pierwszy. Jak wyjaśnia Teresa Miłoszewska, organizatorka Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, bardzo ważnym aspektem tego wydarzenia jest to, że jest ono interdyscyplinarne – łączy w sobie teatr, sztuki plastyczne oraz muzykę. To terapia poprzez sztukę, czyli inaczej arteterapia.
       – Zarejestrowaliśmy 207 uczestników, nie tylko z Polski, ale i ze Szwecji, Litwy czy Rosji. To rewelacyjna frekwencja – cieszy się Teresa Miłoszewska, organizatorka Międzynarodowych Spotkań Artystycznyh. – Trzeba powiedzieć, że w tym roku mieliśmy nadkomplety na wszystkie spektakle, a bilety na niektóre wydarzenia rozeszły się bardzo szybko. W tym roku to prawdziwe szaleństwo. To pokazuje, że mamy świetny odbiór imprezy, uczestniczy w niej bardzo dużo pełnosprawnych osób.
      
      
Patronem medialnym MSA jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      

      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama